Szybka piłka

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Załoga Szybkiej Piłki w komplecie...

Szybka piłka (ur. 20 lipca 2008, zm. 29 maja 2011) – magazyn ekstraklasy nadawany na antenie TVP2 w niedzielę, w godzinach, w których każdy kibic wysypia się przed robotą lub siłownią.

Prowadzący

Prowadzenia tego programu podjęła się dwójka wspaniałych dwójkowych dziennikarzy sportowych, Maciej Iwański oraz Rafał Patyra. Obaj na zmianę lubili sypnąć żarcikiem, z którego obaj się także śmieją, po chwili tonując nastroje stwierdzeniem ale w końcu to jest Szybka Piłka....

Gościoeksperci

Stałym gościoekspertem był Maciej Szczęsny. Znał się na interwencjach bramkarzy, błędach sędziowskich i braciach Brożek, uznawany za polskiego Szwarcenegera, ponieważ ma bardzo kwadratową głowę. Lubił się kłócić z Michałem Kołodziejczykiem.

Poza tym Szybka Piłka posiadała jednego gościoeksperta wymiennego, którymi byli:

  • Michał Kołodziejczyk (Rzeczpospolita) – ze swoją znaną i lubianą grzywką, często sprzeciwiał się Szczęsnemu.
  • Robert Błoński (Gazeta Wyborcza) – posiadał znane opinie na wszystkie tematy, a najbardziej na temat transferów i to najlepiej braci Brożków.
  • Robert Zieliński (Dziennik Polska) – lubił przytoczyć czyjeś wypowiedzi, lub rzec co też ostatnio zrobił wspólnie z kolegami z Dziennika Polska. Jego cechą charakterystyczną jest wypowiadanie się na temat braci Brożków.

Ekspert od spraw sędziowskich

Naszym ekspertem od spraw sędziowskich był do końca sezonu 2009/2010 Jarosław Szostek, witamy cię, Jarku. Jarek został zaproszony do programu dla rozładowania atmosfery, cały czas się głupio cieszył i robił ładne miny. Zdarzało się, że oceniał pracę sędziów. Jego ulubionym ulubieńcem był Tomasz Mikulski z Lublina. O tego arbitra zawsze kłócił się z jego ziomkiem – Patyrą. Ciekawostka: Jarek potrafił rozewrzeć usta od ucha do ucha nie śmiejąc się.

Formuła

Prowadzący wchodzą do studia, zasłaniając twarze kartkami niewiadomego pochodzenia pomagającymi w prowadzeniu. Na dobry początek sypią tekst:

Któraśtam kolejka Ekstraklasy za nami, dla kogo okazała się szczęśliwa? Czy któraśtam drużyna zachowała pozycję lidera? Odpowiedzi na te pytania poznamy już za chwilę w magazynie Szybka Piłka. Naszymi gośćmi w studiu są jak zawsze Maciej Szczęsny oraz jeden z wymiennych gościoekspertów. Sprawy sędziowskie to jak zwykle Jarosław Szostek, witamy cię, Jarku. Program poprowadzą Maciej Iwański oraz Rafał Patyra. Załoga Szybkiej Piłki w komplecie, możemy zaczynać.

Na początek jak zawsze następuje rozwiązanie konkursu na gola i kiksa kolejki. Można wygrać ajpoda nano. W plebiscycie na gola zawsze zwycięża bramka strzelona w okienko, choćby nawet w najprostszy sposób. Strzał po ziemi z 60m nie ma szans. Kiksem kolejki zawsze jest bramka samobójcza, strzelona choćby celowo.

Później następują relacje z meczów danej kolejki, zawierające skróty spotkań przeplatane wypowiedziami gościo-ekspertów i wychwytywanie błędów sędziów. Na koniec ogłaszany jest następny konkurs na gola i kiksa kolejki i następuje podsumowanie w pozycji stojąco-idącej w kierunku kamery. Do zobaczenia.