TOP80

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Logo

TOP80 (bądź wTOPa80, najlepsze radio w sieci, Bohlenoholic Radio) – rozgłośnia internetowa skupiona wokół italo euro disco. Charakteryzuje się tym, iż jest to „najlepsze radio w sieci”, podczas gdy personel radia potrafi zmienić się kilka razy w ciągu miesiąca, a audycje mają właściwości świąt ruchomych.

TOPografia terenu

Radio istnieje od 2000 roku, ale ciężko znaleźć osobę, która to potwierdzi, gdyż jedyną, która wytrzymała dzielnie te okrągłe 17 lat, był tzw. ojciec założyciel. Radio ma długodystansowy layout, a jego jedyną zmienną (przy okazji zlotów) częścią jest nagłówek. Prezenterzy czy odeszli, czy nie bądź też istnieją, czy nie, figurują na liście członków radia, gdzie ich przedwojenne zdjęcia okalają żartobliwe opisy, zmieniane tylko raz od powstania witryny, po namowach Ojca Założyciela.

Audycje

Raz są, raz ich nie ma. Zazwyczaj na początku tygodnia grafik jest pełen, przy czym z każdym dniem audycje mają skłonności TOPniejące. Około piątku grafik jest wypełniony tylko w 30%, choć istnieją również audycje nieoficjalne, które są, ale nikt sugerujący się grafikiem o nich nie wie. Pozostałe 70% czasu antenowego, użytkowników zabawia tzw. El Pilo Torro, który ponoć jest dalszym kuzynem Stinga.

Do najważniejszych audycji tygodnia zalicza się TOP80 Papa Dance Czart Charts oraz propozycje do listy. Cechuje je ten sam motyw przewodni, jakim jest Dieter Bohlen.

Prezenterzy

Przerwa w pracy

Czyli ci, którzy są i ci, których nie ma:

  • Torris – samozwaniec, czy też „synek reaktywator”, czyli ten który pojawił się i wszystko naprawił. Sprawuje pieczę szefa, admina, koordynatora, napędza El Pilo Torra, prowadzi Papa Dance Charts, kiedy inni nie mają czasu tego zrobić.
  • Net Maniak – ojciec zadłużyciel. Prowadzi audycję raz w tygodniu i audycja ta cieszy się większą słuchalnością topików od Dance Charts.
  • Mariola – jedna z dwóch pań w Topowej Wiosce. Prowadzi audycje wtedy, gdy inni nagle znikają bez zamiaru powrotu. Cieszy się chyba największą ilością audycji tygodniowo, wyrabiając 150% normy.
  • Avena – druga z pań w Topowej Wiosce. Stała (prawie) prowadząca listy przebojów. Fanka Złych Niebieskich Chłopców Bad Boys Blue.
  • Asas – emigrant z Ojczyzny Mojej, Mickiewiczowej. Gra w godzinach porannych, gdy ludzie śpią, jedzą śniadanie, stoją w korkach lub tłumaczą się szefowi ze spóźnienia.
  • Cyberiusz – ponoć gra, ale nie było osoby, która miała okazję posłuchać.
  • Haze – zawsze, ale to zawsze pisany z małej litery. Ponoć na imię mu Janek, a mi Włodziu.
  • Maciek – podróbka legendarnego Bogdana F.
  • El Pilo Torro – cudowny pies, koordynator programu „Zostań DJem” oraz prezenter grający od rana do nocy, 24/7 i godzinę dłużej. Najbardziej niezawodny prezenter.

Użytkownicy

Użytkownicy cały swój wolny czas spędzają na żartobliwych ich zdaniem rozmowach na Shoutboxie. Zdarzają się też kłótnie, które, jak potem przekonują prezenterzy, są udawane (i każdy się tak naprawdę lubi). Na tzw. SB panuje sielankowa atmosfera i tylko co drugi dzień czasem pojawi się ktoś nietrzeźwy, ktoś wymądrzający się na temat nowości w italo disco bądź ktoś kto ciągle wkurza ludzi, myśląc, że o to właśnie w życiu chodzi

Zloty

Nikt już nie liczy ile ich było i kto na nich występował. Najważniejszą rzeczą jest to ile kto wypije, kto nacyka najwięcej zdjęć TOPless oraz kto dostąpi zaszczytu prowadzenia audycji pod wpływem upojenia alkoholowego zlotowego. Jednymi z ostatnich gości na słynnych zlotach byli Ryan „Big dziękuja” Paris i Eddy „Pozdrawiam Russię” Huntington.

Motto

Mottem radia jest „od zlotu do zlotu”, choć istnieje też wersja „od imprezy do imprezy”. Jedyną rzeczą o jakiej myślą prezenterzy to kiedy będzie zlot, bo muszę się upić i dać czadu na audycji, zaś następnego dnia ścigać się ze zlotowiczami kto łyknie więcej eTOPiryny.