TVN CNBC

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
TVN CNBC
Tusk Vision Network CNBC
TVN CNBC.png
Logo
Ten co wzniecił to gówno Grupa TVN
Rok stworzenia 3 września 2007
Rok zamknięcia 31 grudnia 2013
Forma prawdy Nieprawda
Siedziba Kolesie mieli przejeCenzura2.svg i przenieśli się na Syberię… Chyba
Następca TVN BiS
 

TVN CNBC – nieistniejący już kanał telewizyjny, który zajmował się pokazywaniem kolorowych wykresów, okazjonalnie można było pooglądać akcje tak zwanego „Majkroszitu” albo wyroczni.

Historia

Kanał powstał z fuzji tęczowego pawia, który akurat przechodził obok siedziby TVNu, pan prezes TVNu postanowił zawiązać umowę z pawiem i żyli długo i szczęśliwie… aż do 31 grudnia 2013, kiedy tęczowy paw został wyjeCenzura2.svg przez ówczesnego Chucka Norrisa prezesa, bo pani Magda Gessler powiedziała, że paw jest niesmaczny. Tamtego dnia pan prezes postanowił zmienić nazwę na TVN 24 BiS, mówiąc że to całkowicie nowy kanał informacyjny. Ta, jasne.

Czemu służył?

Służył pokazywaniu różnych numerków i wykresów, których i tak nikt nie rozumiał na takim pasku na dole ekranu. Dzięki temu miało to wyglądać jak polskie wydanie BBC czy innego CNN i liczono na omyłkowe programowanie stacji jako podróbki któregoś z powyższych, co dawałoby większe wpływy z reklam.

Ramówka

Ramówka, jak zwykle w kanałach TVNu, jest bardzo różnorodna:

  • Dzień na rynkach – mniej-więcej trzygodzinne pasmo, podczas którego pokazywano wykresy, tabele i liczby, których nikt normalny nie rozumiał.
  • Bilans – następny program o wykresach i cyferkach, tyle że nadawany ze studia TVN24.
  • Blajer mówi: Biznes – jakieś następne pasmo, które dotyczyło tak zwanych „wydarzeń ekonomicznych”, czyli pitolenie o tym, z jakich powodów wacha jest po 5,20 za litr, a nie 2,50.
  • Godzina dla pieniędzy – godzinny program w którym przez godzinę gapiliśmy się na rosnący portfel pana premiera.


Puzzle stub.png Autorowi tego hasła oderwało palce zaraz po tym, jak wklepał kilka zdań. Jeśli chcesz go zastąpić – rozbuduj to hasło.