Teksańska masakra piłą mechaniczną

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Teksańska masakra piłą mechaniczną – amerykański remake znanego amerykańskiego filmu z 1974 roku pod tą samą nazwą, opowiadający o historii amerykańskich nastolatków, którzy na amerykańskiej ziemi bawią się w chowanego z amerykańską rodziną Hewitt'ów. No, przynajmniej tytułowa piła mechaniczna była ze Szwecji...

Fabuła

Fachu uczy się już od małego

Piątka przyjaciół: Erin, Kemper, Pepper, Andy i Morgan wybierają się na koncert Lynyrd Skynyrd do Dallas. Wracają właśnie z wakacyjnej podróży po Meksyku, a co wywozi się z Meksyku oprócz wspomnień? No właśnie... Tak więc jadą sobie spokojnie, popalają jointy [1] aż tu nagle... Kyrie eleison! Straszny pisk opon, ślad po hamowaniu jest drugim obiektem widocznym z Księżyca na Ziemi... Ale wyhamowali. Środkiem drogi szła sobie nastolatka, która prawie została przez nich potrącona, ale najwyraźniej ten fakt nie zrobił na niej większego wrażenia. I tak parę minut później popełnia samobójstwo, więc na jedno by wyszło... Przyjaciele szukają pomocy na stacji benzynowej, skąd właścicielka po krótkiej rozmowie z szeryfem kieruje ich do Starego Młyna Crawforda, gdzie stróż prawa ma na nich czekać.
W młynie zamiast szeryfa znajomi spotykają patologicznego chłopca (jak się później okaże najnormalniejszy członek rodziny, mimo że sam zamieszkuje opuszczony młyn) imieniem Jedidiah, który prowadzi Erin i Kemper'a do domu, gdzie rzekomo ma być stróż prawa. Jednak okazuje się, że jest to kolejny fałszywy trop – przyjaciele szukają dalej, szeryf nadal się chowa. W tym domu też dochodzi do złamań zasad zawodowego chowanego, ponieważ Leatherface wyklepuje Kempera, a tak naprawdę, to on teraz miał się chować.
Znajomi znajdują szeryfa przy ich wozie i od tego momentu to on (wraz ze swoim pomocnikiem) szuka, a oni się chowają. Szeryf oddala się, żeby dać nastolatką czas na schowanie, podczas gdy oni wracają do mieszkania i próbują znaleźć Kempera. Wpada Leatherface i wyklepuje Andi'ego. Erin ucieka z powrotem do samochodu przy którym czekają na nią Morgan i Pepper i próbuje skończyć zabawę uciekając samochodem, lecz nawet samochód przeszedł na stronę wroga i nie chcę zapalić. A propos zapalania – nagle do akcji wkracza szeryf i po krótkich oględzinach znajduje w vanie jointy i wyklepuje Morgana.

Jak widać Leatherface też był w Meksyku...

Dziewczyny próbują za wszelką cenę wydostać się z Travis County, lecz atakuje je Leatherface. Pepper zostaje przez niego wyklepana i na placu boju zostaje tylko Erin. Zaczyna uciekać przez gęsty las i nagle znajduje przydrożną przyczepę kempingową, w której mieszkają dwie starsze kobiety. Jak się okazuje w całym filmie nie ma ani jednej osoby, która chciałaby pomóc głównej bohaterce, ponieważ staruszki również są spokrewnione z Hewittami (rodzina szeryfa i Leatherfac'a) i wydają ją właśnie im. Erin mdleje.
Dziewczyna budzi się w rezydencji Hewitt'ów i zostaje wrzucona do piwnicy. Dobija Andi'ego, odnajduje ledwo żywego Morgana i razem uciekają, uciekają, potykają się, biegną dalej, Morgan poświęca się dla Erin i w końcu ktoś ginie od piły mechanicznej. Erin chowa się w opuszczonej rzeźni, atakuje Leatherfac'a tasakiem, odcina mu rękę i znowu ucieka. Następnie dziewczyna zatrzymuje ciężarówkę, po czym trafia do mieszkania staruszek, z którego wykrada dziecko należące do tej nastolatki od pisku opon, po czym wsiada do radiowozu szeryfa, którego potrąca uciekają wreszcie z Travis County i wygrywając grę. Tylko szkoda, że zmarnowało się 5 biletów na koncert...

Ciekawostki

  • Podczas kręcenia filmu w całym Teksasie brakowało keczupu.
  • A w Meksyku...no właśnie...
  • No a Leatherfac'owi zaczęło brakować ludzi do zabijania...
  • Leatherface złamał teksańskie prawo, ponieważ przestępcy mają obowiązek powiadomić swoje ofiary na 24 godziny przed popełnieniem przestępstwa o rodzaju przestępstwa, którego mają zamiar dokonać.

Mały test na osobowość

Teraz przygotowaliśmy mały test osobowościowy, który pokaże kim tak naprawdę jesteście.
Wasze zadanie będzie polegało na tym abyście się przez chwilę zastanowili i wybrali jeden wyraz z tytułu filmu, który wam najbardziej przypadł do gustu. Wyrazy do wyboru, to: TEKSAŃSKA – MASAKRA – PIŁĄ MECHANICZNĄ

Wyniki prezentują się następująco:

  • Jeśli wybrałeś teksańską, to i tak nie masz nic wspólnego ze Strażnikiem Teksasu.
  • Jeśli wybrałeś masakrę, to wiedz, że coś się dzieje...
  • Jeśli wybrałeś piłę mechaniczną, to ty tak naprawdę jesteś Leatherfac'em!

Tylko dlaczego wszyscy wybrali piłę mechaniczną...?

Przypisy

  1. Podobno tę scenę podczas kręcenia filmu powtarzano w nieskończoność