Tele 5

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Tele 5 (także Piątka) – polska ogólnotematyczna stacja telewizyjna będąca odwrotnością swojej siostry Polonii 1 tzn. dużo seriali i mało tzn. 4 godziny Telezakupów.

Historia

Stacja Tele 5 wskoczyła na ekrany telewizorów 19 kwietnia 2002, zastępując kanał Super 1 do którego widzowie czuli obrzydzenie. Dociera do ok. 16 milionów potencjalnych widzów reszta niestety musi obejść się smakiem, chyba że kupili sobie dekodery. Stacja nadaje w paśmie FTA co oznacza że to co tam pokazują widzi cały świat. Z okazji narodzin stacji, zorganizowano huczne przyjecie, na którym nie mogło zabraknąć alkoholu. Wielu widzów się myliło się i na Tele 5 mówiło „Polonia 1” i odwrotnie. Dostępna jest w ofercie wszystkich platform cyfrowych oraz w większości sieci kablowych. Inaczej mówiąc – Piątka rządzi.

Stacja nadaje różne rodzaje filmów (łącznie z pornolami) oraz seriali i programów rozrywkowych. Ponadto widzowie znajdą w Tele 5 filmy dokumentalne o ludziach z ciężkimi przeżyciami życiowymi, często poświęcone kontrowersyjnym tematom, a także programy dla miłośników sportów ekstremalnych i samochodowymi. Obok podrzędnych produkcji kina starego i nowego kontynentu, stacja prezentuje autorskie programy publicystyczne, kulturalne, kulinarne oraz rozrywkowe. Gwiazdami stacji są Frytka (tak tak była uczestniczka Big Brothera) oraz znany z losowań kul z cyferkami Daniel Wieleba. W październiku 2009 Tele 5 uruchomiło bezpłatną transmisję na żywo swojego programu w Internecie...

Ciekawostki

  • Niechęcią do kanału pała zielonogórska Grupa Operacyjna pisząc w tekście utworu „O co ci chodzi” następujące słowa, jednocześnie zwracając się do potencjalnego słuchacza: Co do sytuacji lepiej więcej nic nie mów. Masz teksty wyszukane jak hot-dogi z orlenu. Żeby ich wysłuchiwać dawno przeszła mi chęć bo masz w sobie tyle treści co ramówka tele pięć. Dla wyjaśnienia, treść ramówki Tele 5 jest wręcz mizerna.
  • Stacje ogląda zaledwie 453 ludzi – źródło: Facebook.