Ten obcy

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Ten obcy – książka Ireny Jurgielewiczowej o nastoletnim żulu i złodzieju Zenku.

Fabuła[edytuj]

Nie wiadomo dokładnie kiedy, na zadupiu jakiejś wiochy istniał pewien nastoletni gang. Ukrywali się na jakiejś wyspie. Pewnego dnia znaleźli na niej menela Zenka, który uciekł z domu i ukrywał się tam przed policją. Zakolegowali się i codziennie do niego przychodzili. Zenkowi spodobała się nawet jedna z dziewczyn z gangu. Kilka razy odchodził i wracał. W końcu przetransportowano go do domu ojca jednej z dziewczyn doktora House'a. Znalazła go tam policja, ale jak wiadomo są rzeczy którymi można wszystko załatwić. Na końcu znaleziono jakiegoś jego wujka, on do niego pojechał i skończyło się. Koniec. Do widzenia. THE END.

Bohaterowie[edytuj]

  • Zenek – główny bohater. Żul, menel, złodziej i bandyta. Pod koniec się nawraca, czyli klasyka lektur szkolnych.
  • Marian – no, nie ma tu dużo do powiedzenia. Przyjechał na wyspę na wakacje i jakimś cudem dostał się do gangu. Nie lubi się bić.
  • Julek – kuzyn Mariana. W przeciwieństwie do niego uwielbia się napierdalać. Najmłodszy ze wszystkich.
  • Pestka[1] – tutaj też nie ma dużo do powiedzenia. Jak samo imię wskazuje dziewczyna.
  • Ula – to w niej zabujał się Zenek. Zupełnie nie wiadomo dlaczego. Wszystkiego się boi i nigdy nie wiadomo o co jej chodzi.
  • Dunaj – głupi pies-włóczęga, którym zaopiekowała się Ula. Prawdopodobnie wyłowiono go z rzeki Dunajec i dlatego nazywa się Dunaj. Ucieka przed wszystkimi i nie da się go udomowić. Jeśli już jednak go udomowią, to ktoś rzuca kamieniem i zabawa zaczyna się od początku, więc dzieciarnia ma radość (przynajmniej dopóki pies nie zdechnie).

Przypisy

  1. Co za głupie imię, no nie?


Jdt-str.GIF To jest tylko zalążek artykułu z dziedziny literatury. Jeśli nie masz uczulenia na książki – rozbuduj go.