Tibia Micro Edition

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
128.gif
128.gif

„1000k gold plz”
„hunted huashuashuas”
CipSoft zatwierdził ten artykuł.
Jeżeli nie jesteś noobem, albo nie masz przy sobie „fri itemkuf”, to nie masz czego tu szukać.

Tibia.png

TibiaME, Tibia ME (popr. Tibia Mistake Edition) – gra z rodziny MMORPG, działająca na telefonie komórkowym. Przeznaczona dla Tibijczyków, którzy dostali od rodziców szlaban na kompa. Od kiedy uruchomiono grę, spadła liczba samobójstw wśród młodzieży, bo część dzieci, którym matka wyłączyła kompa już nie zabija się, tylko włącza alternatywę – TibięME. Niestety, Tibia Mistake Edition jest wciąż mało znana, nawet wśród Tibijczyków.

Powstanie

Tibia ME została wydana przez CipSoft 20 maja 2003 roku. Wbrew pozorom, nie było to trudne, bo okazało się, że Tibia doskonale działa na każdym telefonie komórkowym. Nawet na tych z czarno-białymi wyświetlaczami, a często też na komórkach bez wyświetlaczy.

Rozgrywka

Gra i jej starsza siostra są do siebie podobne, jak bracia Kaczyńscy. Jedyna różnica leży w wyświetlaniu postaci (pikseli) – w zwykłej Tibii wszystkie postacie są przechylone w lewo, natomiast w TibiiME stoją prosto. Dlaczego CipSoft zdecydował się na taką zmianę? Czyżby twórcy porzucili stary, tibijski sposób rysowania pikseli? Pan Marian twierdzi, że lubi pierogi, ale to nie ma raczej związku z omawianą sprawą.

Gracze

Gracze TibiiME nie są od niej tak uzależnieni jak playerzy innych MMOPRG. Przyczyną takiego stanu rzeczy jest fakt, że 99% graczy gra na co dzień w Tibię, a Micro Edition odpalają wtedy, gdy rodzeństwo zajmie kompa lub rodzice zablokują Windowsa hasłem.

Zalety gry

Niestety, nie udało nam się wymyślić niczego pozytywnego, co moglibyśmy napisać o TibiiME. Zapytaliśmy wyrocznię

Odpowiedź wyroczni

…to chyba mówi samo za siebie.

Zobacz też


Crystal Clear device joystick.png To jest tylko zalążek artykułu z dziedziny gier. Jeśli umiesz grać nie tylko na nerwach – rozbuduj go.