Titanic (film)

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
E... [chlip]! <rfffff>!
Twoja stara o Titanicu
Rambo to był film. Film o żołnierzu i patriocie, na którego państwo się wypięło. Titanic to film o tym, jak wpakować dwie osoby na kawałek deski.
Nerd o Titanicu

Titanic – przerażająco wzruszający film o niezniszczalnym statku, który jednak się zniszczył. Dostał parę błyskotek, wzruszył kupę kobiet (gejów) i został ochrzczony jednym z najlepszych filmideł wszech czasów.

Fabuła[edytuj]

Na wspaniałym statku w roku 1912 płyną zupełnie sobie obcy ludzie: Rose, z narzeczonym i matką oraz Jack z kumplem, który wygrał w karty bilet. W pewnym momencie bogata panna porzuca narzeczonego, bo go nie kocha. Wielce nieszczęśliwa postanawia popełnić samobójstwo, skacząc do wody . Oczywiście, podczas tej wspaniałej próby samobójczej nagle okazuje się że na ławce obok leży jej wybawca – niesamowity kawaler Jack Dawson – w sumie to nie taki niesamowity, bo był to zwykły, biedny artysta podróżujący III klasą, ale w końcu uratował jej życie! Ratuje ją, rodzinka jest wdzięczna i ma nadzieję, że go więcej nie spotka. Pomimo to, pan Dawson po kryjomu zabiera pannę DeWitt Bukater na tańce i różne miejsca na statku, w których bawi się trzecia klasa. Zaczyna się romans.

Później statek uderza o górę lodową, zaczyna tonąć, Rose ma wchodzi do szalupy. Jack też by dołączył, gdyby nie głupi rozkaz kapitana, więc nasza Rose wyskoczyła i pobiegła do swego ukochanego. Gdy statek zatonął, pływali w wodzie na kawałku boazerii z salonu ze statku, po czym Jack Dawson zamarzł, a ona ocalała.

Bohaterowie[edytuj]

 • Jack Dawson – biedny chłopaczek, który ratuje piękną i bogatą Rose przed popełnieniem samobójstwa (którego by i tak nie popełniła). Po jakimś czasie powstaje miłość i idą kopulować w samochodzie, który był w luku bagażowym. Na końcu filmu ginie (płaczemy!).
 • Rose DeWitt Bukater – bogata, ruda, delikatna i zakochana w sobie panna – dopóki oczywiście nie spotyka uroczego Jacka, który ratuje ją z opresji. Wtedy panna porzuca matkę i Caledona Hockleya, aby być z Jackiem, nie z narzeczonym. Przyczynia się do śmierci swojego ukochanego[1]. Opowiada wszystkim dookoła swoją jakże ekscytującą historię. Pod koniec filmu wywala do wody, wart miliony diament, a potem idzie walnąć się do łóżka.
 • Góra Lodowa – epizodyczna i jednocześnie kluczowa rola w filmie Titanic. Pojawia się na chwilę tylko po to, aby puknąć statek w jednej z najpopularniejszych scen erotycznych w historii kina.
 • Caledon „Cal” Hockley – porywczy narzeczony Rose. Załatwił Jackowi przykucie do rury, potem chlasnął Rose w twarz, następnie uciekł do łodzi ratunkowej, skąd wywalał ludzi, po czym trafił na Carpathię. Tam też szukał Rose, ale jej nie znalazł. Mimo wszystko poślubił potem jakąś bogatą babę. W 1929 roku po krachu na giełdzie strzelił sobie w łeb.
 • Ruth DeWitt Bukater – wredna mamusia Rose. Chciała ślubu córki z Caledonem, aby mieć forsę. Gdy się zdenerwuje, podobno leci jej krew z nosa. Przeżywa katastrofę.
 • Molly Brown – bogata i niewychowana kobieta przy kości. Pasażerka I klasy. Na statku kumpluje się m.in. z matką Rose, która jej nie lubi. Pożycza Jackowi ciuchy, których ten jej nie oddaje. Podczas katastrofy przejmuje jedną z łodzi ratunkowych i rządzi się tam.
 • Spicer Lovejoy – Cal płaci mu za szpiegowanie Rose. Między innymi wkłada Jackowi diament do kieszeni, przez co wszystkim wydaje się, że kochanek panny Bukater go ukradł. Kiedy statek przełamuje się na pół Lovejoy musi wybrać którąś połówkę. Kończy się to dosyć przewidywalnie.
 • Lizzy Calvert – wnuczka Rose. Prawie w ogóle nie odzywa się przez cały film.
 • Wszyscy inni – niby jacyś tam byli, ale nikt nie zwracał na nich uwagi.
 • Edward John Smith – kapitan statku, przez cały film popijał herbatkę, a kiedy statek uderzył w górę wydał rozkaz, że najpierw kobiety do szalup, a potem mężczyźni. Później zamknął się przy sterze, pękła szyba i go zabiła.

Ciekawostki[edytuj]

 • Gdyby Rose nie uciekła z szalupy, Jack nie musiałby ustępować jej miejsca na kawałku ściany, tylko sam by tam siedział. Koniec końców, jakaś szalupa by go znalazła, i potem żyłby długo i szczęśliwie z ukochaną. Ech, te dziewczyny...
 • Z jakiegoś niezrozumiałego powodu, film ten jest uważany za jeden z największych sukcesów.
 • Podobno Jack nie zamarzł, tylko się hibernował, po czym jako Jake powrócił w kolejnym filmie Jamesa Camerona.
 • W filmie pojęcie wieku jest abstrakcyjne, bo 17-letnia Rose wygląda na 2 razy starszą od 23-letniego Jacka.
 • Statek przeciętnie tonie 25 razy w roku, co dało już sporą liczbę zatonięć.

Przypisy

 1. Ale to było mądre