To the Metal!

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
To the Metal!
Wykonawca reaktor jądrowy wydzielający promieniowanie gamma
Wydany 2010
Gatunek power metal
Wytwórnia Hałas Records
Producent jak to kto? Kai Hansen! I Dirk Schlächter
Następny Album Imperium umarłych
Poprzedni Album Kraj wolności II
 

To the Metal! – dziesiąty album Gamma Ray. Jest on typowym niemieckim albumem, na którym radość atakuje w najmniej spodziewanym momencie. Aby słuchający nie rzygał tęczą, pojawiają się też czasem smutniejsze akcenty.

Lista utworów

 1. Empathy – wyjątkowo smętny utwór o tym, jak to banda kretynów dorwała się do władzy i zrobiła Multi-kulti w Niemczech. Tak, nawet oni to widzą.
 2. All You Need to Know – taki sobie radosny utworek, co by Niemiec nie wyrzucił płyty po tym, co było na początku. Śpiewa w nim Michael Kiske.
 3. Time To Live – kontynuacja myśli z poprzedniego utworu, ale tym razem śpiewa Hansen.
 4. To The Metal – stary utwór koncertowy, który wreszcie postanowiono nagrać. Posiada charakterystyczne zwolnienie rytmu w środku.
 5. Rise – kolejny nie mniej radosny utworek, chwalący Rzeszę Niemiecką kraj mlekiem i miodem płynący jakim są Niemcy. Ma fajne intro.
 6. Mother Angel – a tu znowu pora trochę posmędzić, tym razem ekologicznie. Hansen nie lubi wszystkiego, czego nie rozumie, a że jest budowlańcem, nie rozumie atomu.
 7. Shine Forever – tym razem ponownie optymistycznie. Co by się Niemcy nie załamali.
 8. Deadlands – a tu wbrew pozorom także optymistycznie. Tym razem Hansenowi marzy się
 9. Chasing Shadows – tu zaś śpiewa się o tym, że wszystko już było. Czyżby Hansenowi skończyła się wena do pisania radosnych skocznych utworów?
 10. No Need To Cry – ponure zakończenie opowiadające o śmierci ojca Dirka Schlächtera. Jest to też debiut wokalny basisty. I oby nigdy więcej!

Twórcy

 • Kai Hansen – piski zwane wokalem oraz gitara.
 • Henjo Richter – gitara.
 • Dirk Schlächter – gitara basowa i niestety wokal w No Need to Cry. Ale przynajmniej Hansen nie jest najgorszym wokalistą na albumie.
 • Dan Zimmermann – perkusja.
 • Michael Kiske – gościnnie śpiew w All You Need to Know. Inaczej Hansen nie zagrałby w Unisonic.