Toszek

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Toszek – miasto w województwie śląskim, w powiecie gliwickim. Leży nad Potokiem Toszeckim. Niemiecka nazwa brzmi: „Tost” (sic!).

Władze[edytuj]

Władzę w Toszku niepodzielnie sprawuje burmistrz i rada miejska. Zresztą nie tylko w Toszku, ale w całej gminie. Tak, Toszek jest siedzibą władz gminy i jest stolicą gminy Toszek.

Dzielnice Toszka[edytuj]

  • Oracze – jedna z dzielnic, charakteryzuje się tym, że… no, właściwie niczym się nie charakteryzuje.
  • Daniele – jw.

Znane miejsca[edytuj]

  • Zamek – najstarsza budowla w mieście, jego symbol. Posiada cztery wieże (właściwie trzy, bo po jednej zostały tylko fundamenty). Jest siedzibą Centrum Kultury. Poza tym na zamku mieszka Biała Dama (wszyscy w gminie wiedzą o jej istnieniu, ale nikt jej nie widział[1]). Kobiecina nie włóczy się jednak po zamku bez celu, bo czeka aż ktoś znajdzie jej skarb – klejnoty jej męża złotą kaczkę.
  • Szpital psychiatryczny – najbardziej znany obiekt w gminie. Mieszka w nim dużo dobrych ludzi, którzy włóczą się po gminie i zabierają rowery niegrzecznym dzieciom.

Szpital wykorzystywany jest jako zakamuflowany obóz koncentracyjny używany do wywłaszczeń, przestępstw gospodarczych i w celach politycznych. Świadczone są usługi kastracji i lobotomizacji niewygodnych osób. Patrz też: Rybnik i Lubliniec.

Ciekawostki[edytuj]

  • Nazwa miasta wzięła się od imienia psa opolskiego księcia.
  • Toszek jest siedzibą niezwykle znanego klubu piłkarskiego Zamkowiec Toszek.

Przypisy

  1. I tak ma zostać – Oni


Koniec autostrady.jpg Ten artykuł dotyczy jakiejś pipidówy, sądząc po jego rozmiarze. Jeśli sprzeciwiasz się zaniżaniu znaczenia tej metropolii – rozbuduj go.