Turniej Trzech Skoczni

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Młody zawodnik na skoczni K-1 w Wiśle

Turniej Trzech Skoczni – istna parodia Turnieju Czterech Skoczni w wersji młodzieżowej (7–16 lat). Rozgrywany jest latem w ramach porozumienia polsko-niemiecko-czeskiego (niemożliwe...) na trzech skoczniach w Bad Freienwalde, Harrachovie i Wiśle. Motywem przewodnim tego tórnamentu jest to, aby młodzi skoczkowie mogli się poczuć w trzech czwartych jak dorośli zawodnicy biorący udział w Turnieju Czterech Skoczni. Ponadto nazwa ta służy ogłupianiu kibiców, którzy mogą przypadkiem pomylić tę farsę z poważnym konkursem i kupić na nią bilet (choć tak naprawdę wstęp na konkursy i tak jest najczęściej wolny, organizatorzy wychodzą z założenia, że lepiej aby na trybunach było kilka przypadkowych osób zarywających się ze śmiechu na widok pokracznych skoków, niż żeby były one całkiem puste...).

Zwycięzcy[edytuj]

Wygrywają zwykle Polacy, gdyż w konkursach stosunek Polaków do Niemców i Czechów to 8:1:1. Z takiej grupy polskich skoczków zawsze znajdzie się ktoś kto wygra, choć najpewniej i tak wszystkich uczestników konkursu pokonałby bez najmniejszych problemów przeciętny kombinator norweski grenlandzkiej kadry B.

Skocznie[edytuj]

Żeby komuś nie przyszło do głowy, że maluchy skaczą na mamutach czy dużych skoczniach. Oczywiście muszą skakać na śmiesznie małych skoczniach od K-1 do K-40... No ale przynajmniej się nie pozabijają zbyt łatwo.


Mateja.jpg To jest tylko zalążek artykułu z dziedziny skoków narciarskich. Jeśli już zgoliłeś mleczne wąsy – rozbuduj go.