Turniej Trzech Skoczni

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Młody zawodnik na skoczni K-1 w Wiśle

Turniej Trzech Skoczni – istna parodia Turnieju Czterech Skoczni w wersji młodzieżowej (7–16 lat). Rozgrywany jest latem w ramach porozumienia polsko-niemiecko-czeskiego (niemożliwe...) na trzech skoczniach w Bad Freienwalde, Harrachovie i Wiśle. Motywem przewodnim tego tórnamentu jest to, aby młodzi skoczkowie mogli się poczuć w trzech czwartych jak dorośli zawodnicy biorący udział w Turnieju Czterech Skoczni. Ponadto nazwa ta służy ogłupianiu kibiców, którzy mogą przypadkiem pomylić tę farsę z poważnym konkursem i kupić na nią bilet (choć tak naprawdę wstęp na konkursy i tak jest najczęściej wolny, organizatorzy wychodzą z założenia, że lepiej aby na trybunach było kilka przypadkowych osób zarywających się ze śmiechu na widok pokracznych skoków, niż żeby były one całkiem puste...).

Zwycięzcy

Wygrywają zwykle Polacy, gdyż w konkursach stosunek Polaków do Niemców i Czechów to 8:1:1. Z takiej grupy polskich skoczków zawsze znajdzie się ktoś kto wygra, choć najpewniej i tak wszystkich uczestników konkursu pokonałby bez najmniejszych problemów przeciętny kombinator norweski grenlandzkiej kadry B.

Skocznie

Żeby komuś nie przyszło do głowy, że maluchy skaczą na mamutach czy dużych skoczniach. Oczywiście muszą skakać na śmiesznie małych skoczniach od K-1 do K-40... No ale przynajmniej się nie pozabijają zbyt łatwo.


Mateja.jpg To jest tylko zalążek artykułu z dziedziny skoków narciarskich. Jeśli już zgoliłeś mleczne wąsy – rozbuduj go.