Użytkownik:Expert3222/archiwum 4

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Archiwalne dyskusje
1  2  3  4  5

Re:Tymański[edytuj]

Ok, dzięki za informacje :) LecęjakMagik (dyskusja) 12:07, sie 31, 2016 (UTC)

Re:Sortowanie[edytuj]

Dopiero teraz zauważyłem, że przestrzeń nonnewsa automatycznie sortuje po „Nonnews:”. Dzięki za radę. LecęjakMagik (dyskusja) 07:22, wrz 3, 2016 (UTC)

Re: Robin Hood: Książę złodziei[edytuj]

Witam. Pragnę wyrazić moje zdziwienie tak surową oceną mojego artykułu, notabene debiutanckiego w Nonsensopedii. Od zawsze miałam problemy ze stylistyką przy pisaniu moich prac domowych z języka polskiego, niestety jakoś nikt z nauczycieli nie potrafił mi pokazać, co powinnam zrobić, by ten styl poprawić. Zanim redagowałam swoje hasło, zajrzałam do waszego poradnika, jak to robić, ale dajecie tylko ogólnikowe rady. Nic natomiast nie ma o tym, jak ustrzec się błędów stylistycznych. I niby co w moim artykule jest laniem wody? Zamiast wyjeżdżać z krytyką i odsyłać do Kanciapy, proszę po prostu powiedzieć, co dokładnie w haśle jest nie tak. Przez tak surową krytykę tylko zniechęcacie, zamiast zachęcać nowych użytkowników do pisania tekstów. Pozdrawiam. Falcor88 (dyskusja) 23:42, wrz 03, 2016 (UTC)

Re: Ogłoszenia lokalne[edytuj]

Wizualnie jest to samo, co było godzinę temu. Nikt nie zauważy, że jeden z tytułów się zmienił. Dlatego dałem pogrubienie, żeby patrolujący pomyślał „o, coś się pogrubiło, coś się zmieniło, o, nowy temat”. Ogłoszenia właśnie są po to, żeby je zauważyć i w sytuacji, w której nie zauważamy nowości, tracą one rację bytu, bo wątek czeka na odpowiedź wokół innych, które tydzień temu już zamilkły. Serscull 09:32, wrz 4, 2016 (UTC)

Dziękuję[edytuj]

Pragnę wyrazić moją wdzięczność, tobie za powitanie mnie na Nonsensopedi, i przy okazji za wysłanie mojego brudnopisu tam gdzie być powinien :P — Ta niepodpisana wypowiedź jest autorstwa użytkownika Hrodebert (dyskusjawkład). Pamiętaj o podpisywaniu się przy użyciu ~~~~!

Usuwanie zakończonych głosowań[edytuj]

Jeśli głosowanie się skończyło wynikiem pozytywnym, ale nie można jeszcze wygranego artykułu/grafiki wrzucić na główną, to nie wywalaj go proszę z listy głosowań. Może się zgubić, a tak to sobie kulturalnie zajmuje miejsce w kolejce i nie przeszkadza. Serscull 12:10, wrz 5, 2016 (UTC)

Notatki a czynności administracyjne[edytuj]

Nie wiem, na ile świadomy jesteś istnienia strony Pomoc:Czynności administracyjne, niemniej myślę, że można ją wzbogacić twoimi cennymi notatkami. Serscull 13:39, wrz 8, 2016 (UTC)

Re:Nazwy plików[edytuj]

No racja, zazwyczaj daję normalne nazwy. Zgłoszę na kanale aby zmienić nazwę. LecęjakMagik (dyskusja) 18:40, wrz 8, 2016 (UTC)

Andrzej Duda a szablon przestępcy[edytuj]

Nie bez przyczyny wstawiłem tam Dudę – zauważ popularność memów z Dudą (cenzodudy), w których jest on przedstawiany jako morderca, który odbywał praktyki zawodowe w Sarajewie. LecęjakMagik (dyskusja) 12:53, wrz 11, 2016 (UTC)

Dzięki. LecęjakMagik (dyskusja) 13:32, wrz 11, 2016 (UTC)

Re: Grafika[edytuj]

Powód odtworzenia pliku: uznaliśmy razem z Zenkiem, że grafika ta może pozostać; grafika zaś została już wstawiona do artykułu. Pozdrawiam Nnvist Miejsce pogawędek 15:05, wrz 11, 2016 (UTC)

Cóż, mówiąc inaczej: stwierdziliśmy, że jest to całkiem realistyczny render, który świetnie przedstawia NonStation 3 (takie połączenie PlayStation i Xbox-a). Zaś Zenek sam stwierdził, że nie potrzebnie i bez namysłu usunął grafikę. Nnvist Miejsce pogawędek 14:44, wrz 12, 2016 (UTC)
To prawda, ani podpis, ani render nie jest śmieszny, ale stanowią one ciekawe urozmaicenie dla artykułu. A sama Nonsa również nie jest katalogiem realistycznych renderów, acz nie składa się z samych śmiesznych grafik. Pozdrawiam. Nnvist Miejsce pogawędek 17:03, wrz 13, 2016 (UTC)
Tak, „należy dążyć do tego, aby się w jak największej części składała ze śmiesznych grafik”. Jednakże ta grafika powinna tam zostać. Powtórzę się: jest to grafika, która świetnie przedstawia NonStation 3. Pozdrawiam. Nnvist Miejsce pogawędek 10:05, wrz 25, 2016 (UTC)

Re[edytuj]

Powód ano taki, że bez zastanowienia wywaliłeś całą sekcję, która niegdyś mnie rozbawiła. Toteż ją przeczyściłem (tak jakoś o połowę) zostawiając te co bardziej zaskakujące pozycje. Serscull 19:55, wrz 14, 2016 (UTC)

Przepraszam, z zastanowieniem. W każdym razie całej listy szkoda. Zdaję sobie sprawę, że powtarzanie słowa „parostatek” może być głupie, dlatego ja również w sposób przemyślany przywróciłem to tak, aby miało jakiś sens. Serscull 20:21, wrz 14, 2016 (UTC) PS: Na irca dalej nie wpadniesz? ;)

IRC[edytuj]

Czarne jak smoła interesy. Alvgjerd (dyskusja) 16:17, wrz 19, 2016 (CEST)

Re:Hasło dnia[edytuj]

Znajdź mi przypadkową osobę, która wie co znaczy adware. Mało kto się domyśli, że chodzi tutaj o program, który wyświetla reklamy. Następnie z tej garstki wskaż mi taką osobę, która napisze coś zabawnego na ten temat. Hasło dnia powinno proponować coś oczywistego dla wszystkich, nie niżowe hasła. I bez urazy, ale danie hasła adware było „nienormalne” (no, lepsze i mniej obelgowe określenie: „nieodpowiednie”). Dla mnie jako taka propozycja była zła, bo tematyka niszowa, a dla czytelników zła, bo większość pewnie nie wiedziała przedtem, co kryje się pod tym terminem. Magik Windows logo - 2012.svg Dyskusja 13:39, wrz 27, 2016 (UTC)

A i zboczę z tematu trochę – Polskacafe prosił o przekazanie, że w najbliższym czasie napisze hasło o adware. Magik Windows logo - 2012.svg Dyskusja 13:44, wrz 27, 2016 (UTC)
  • Po pierwsze – napisz na kanale, bo to męczące takie odpisywanie na stronie dyskusji.
  • Po drugie – możesz mi również wskazać badania, które wykażą, że większość Polaków zna znaczenie słowa adware. A tak całkiem serio – prawie wszystkie osoby, które znam, nie znają terminologii komputerowej. Tak samo ja nie wiem co może kryć się pod nazwą młoteczek, jak przejrzę atlas anatomii – wiem że to kość u uchu, ale nie wiem jak wygląda, skąd taka nazwa, po co to istnieje itd. Adware to typowy przykład fachowego wyrazu.
  • Programy komputerowe nie są niszowym tematem, ale rodzaje grupuje je już tak. Poza tym co szeregowy czytelnik mógłby napisać zabawnego o byle programie komputerowym?
  • A jak dużo czytelników wie dokładnie, co to jest padaczka? A tym bardziej potrafi napisać o niej coś śmiesznego? – można napisać coś śmiesznego - osoba chora na padaczkę ma drgawki, zachowuje się dziwnie itd. Każdy powinien słyszeć o tym zaburzeniu. A to, że z tego wyjdzie góra stub to inny problem…
  • No i dobrze, propozycja spełniła swoje zadanie. – nie spełniła, bo „hasło na dziś” ma za zadanie zachęcić anonimowych czytelników a nie stałych edytorów.

Magik Windows logo - 2012.svg Dyskusja 13:57, wrz 27, 2016 (UTC)

   • Równie dobrze ja mogę napisać, że większość osób, które znam, zna znaczenie słowa adware (co nie będzie kłamstwem), ale co to wnosi? I nie, adware nie jest fachowym wyrazem, jest bardziej wyrazem potocznym (przynajmniej dla mnie). – Sam użyłeś pomysłu na badania, po prostu odpisałem podobnie jak ty, by wskazać, że się mylisz. Może jesteś studentem informatyki lub technikiem informatykiem? Jeśli tak to nie masz co się dziwić, że większość twoich znajomych zna słowo „adware”.
   • A ja powiedziałbym, że odwrotnie – pojedynczy program może być niszowy (chyba że to Word, GG lub coś w tym stylu), a grupa programów już nie. A co do drugiego zdania, nie każ mi wymyślać za czytelnika. Nigdy nie wiadomo, kiedy trafi się ktoś odpowiedni do pisania na taki temat. No i mi chodziło o adware jako grupę programów, a nie pojedynczy program. Gdzie ja Tobie kazałem wymyślać treść hasła za czytelnika? Nie zmienia to faktu, że większość osób szybciej skojarzy nazwę Firefox od adware.
   • No i tak samo można napisać coś śmiesznego na temat adware. A o stuba nie należy się martwić, zawsze może się zdarzyć jakiś cud. I równie dobrze można napisać coś śmiesznego o padaczce…
   • Nadrzędnym celem jest zachęcenie do napisania artykułu, a ten cel został spełniony. Z tego co się dowiedziałem hasło na dziś to pole specjalne dla czytelników, co mogą spróbować zmierzyć się z hasłem. A jak się mylę to mnie niech ktoś opieprzy i skoryguje. Więc nie spełniło oczekiwanego rezultatu.
To i ja coś dopiszę. Nie, nie spełniła – napiszę to nie dlatego, że było w Haśle, lecz w wyniku waszej dyskusji (ja, no powiedzmy stały, edytor Nonsensopedii, to napiszę, więc wstawcie coś realniejszego. Pozdrawiam, Sir Polskacafe 14:49, wrz 27, 2016 (UTC)

Magik Windows logo - 2012.svg Dyskusja 14:33, wrz 27, 2016 (UTC)

Ech, widzę że dyskusja zaczyna przypominać dialog o teorii względności pomiędzy mieszkańcem Haiti mówiącym po kreolsku a mieszkańcem Malezji mówiącym po malezyjsku, przy czym obaj tylko znają swoje języki ojczyste… Ja ciebie nie przekonam, Ty mnie. Jak chcesz jednak kontynuować ten wątek to wejdź na kanał. Magik Windows logo - 2012.svg Dyskusja 16:34, wrz 27, 2016 (UTC)

Re[edytuj]

Nie wiem, czy bym nie napisał. Ostatnio jestem co prawda mało aktywny jeśli chodzi o pisanie artów, ale, jak wiesz, piszę głównie artykuły o tematyce informatycznej. A, no i hasło jednak jest dla niezalogowanych. A przynajmniej powinno być.

Co jest nierealnego w Adware? Znam może 20 osób, którzy wiedzą co to adware, jakieś 2 z nich czyta Nonsę, a żaden nie umiałby napisać nic śmiesznego o tej grupie programów. To raczej mało śmieszny temat, więc mielibyśmy najwyżej słabego stuba (albo i gorzej, na przykład 5 słabych linijek) w inkubatorze. Powinniśmy wstawiać tytuły łatwe do napisania, aby co bardziej wybitni ipecy mogli napisać przynajmniej średni zalążek. Pozdrawiam, Sir Polskacafe 15:06, wrz 27, 2016 (UTC)

Ale przyczyną napisania nie byłaby dyskusja, której początkiem była zmiana hasła dnia, tylko własna chęć.
A co Ci za różnica, w jakich okolicznościach powstał artykuł?
Jak już pisałem, znajomi nie są wyznacznikiem tego, czy ktoś napisze jakiegoś arta.
Nie zgodzę się. Jeżeli mało osób wie, co to adware (a znajomi dwóch osób tego wyznacznikiem, choć nie idealnym), oznacza to, że taki art ma małe szanse na powstanie.
A to to jest tylko opinia, a nie fakt.
A co w tym temacie jest trudnego do napisania?
A co jest śmiesznego w adware? To nie jest Ferdynand Kiepski albo coś takiego, to samo w sobie nie jest śmieszne. Jeżeli uważasz, że to tylko opinia, udowodnij proszę, że się mylę.
A, i nadal nie odpisałeś, co jest nierealnego w adware.
To skrót myślowy był. Nierealne jest napisanie adware przez niezalogowanego.
Pozdrawiam, Sir Polskacafe 16:15, wrz 27, 2016 (UTC)

Khem...[edytuj]

Nie ekuj wolnych grafik, jeśli są na wolnej licencji i nie są z Commons. Wiszenie takich nikomu nie przeszkadza. 禅.氮. 20:35, wrz 28, 2016 (UTC)

BIOS[edytuj]

Oczywiście masz rację, że BIOS to program, ale nie występuje w żadnym szablonie, więc uznałem, że można go dodać. Sir Polskacafe 14:52, wrz 29, 2016 (UTC)

Miodowe lata[edytuj]

IKolo137 (dyskusja) 17:51, paź 3, 2016 (UTC) Expert3222 możesz ocenić artykuł miodowe lata w inkubatorze. Jeżeli będzie już w miarę dobry to możesz wstawić na główną. Pozdrawiam iKolo137.

Re[edytuj]

Poprawiłem. Czy coś jeszcze odnośnie korekt linków tutaj lub na Fejsie? Musi być idealnie i nie chcę niczego przeoczyć. Jeśli chodzi o fanpage, to oczywiście priorytetem jest, aby wszystkie linki zawarte w postach działały. Wiadomo, że jeśli dana strona Nonsy zostanie zalinkowana w poście, a później ktoś przeniesie ją pod inny tytuł, to czytelnicy Fejsa stracą do niej dostęp i zaczną hejcić, dlatego o poprawienie linków i dokładne sprawdzenie czy wszystko działa poprosiłem Zenka. Jakby co, to mam nadzieję że Serscull lub Bd też pomogą. Ja niestety ze swoim sprzętem nie mogę obecnie nawet przebywać na IRCu, bo ciągle mnie wywala :( a cóż dopiero siedzieć na FB. = °ZelDelet ° = 20:02, paź 3, 2016 (UTC)

Oki, dzięki = °ZelDelet ° = 20:20, paź 3, 2016 (UTC)

Re[edytuj]

Zauważyłem, wstawiłem tyle dlatego, że po Twoim wstawieniu IV RP się pomyliłem. Mimo to, dziękuję za zwrócenie uwagi na ilość. Sir Polskacafe 20:41, paź 3, 2016 (UTC)

Odchodzę, a właściwie biorę urlop na czas nieokreślony. Trochę źle to wyszło na kanale, bo nie wyświetlił się powód wyjścia ze sprostowaniem. Poza tym, z urlopu raczej nie wrócę. Sir Polskacafe 20:44, paź 3, 2016 (UTC)

re Porum[edytuj]

E tam. Wypowiedziały się same najważniejsze szychy Nonsy, więc nie jest tak źle. = °ZelDelet ° = 15:17, paź 5, 2016 (UTC)

Re:PO[edytuj]

Tak, jest prawidłowa – w oczach wielu ta trójka to reprezentacji telewizji wspierającej PO, więc pozwoliłem sobie na dodanie ich do szablonu. Nazwa „telewizja propagandy” nie odnosi się do samych programów, ale także nadaje się do prezenterów. Magik Windows logo - 2012.svg Dyskusja 20:18, paź 5, 2016 (UTC)

Równie dobrze mogłeś sam to zrobić :D Mi to obojętne, mogę za chwilę zrobić podsekcje. Magik Windows logo - 2012.svg Dyskusja 20:25, paź 5, 2016 (UTC)

Komentarz[edytuj]

Po pierwsze mogę poczekać – nie robi mi różnicy zbytnio czy zrobię to wieczorem czy w sobotę.

Po drugie nie widzę sensu zakładać specjalnie konta do „bocich” edycji. Mogę co prawda poprosić Zela o stałego bota dla konta „Kaczka po smoleńsku” (które założyłem specjalnie dla jednego newsa), ale wolę cały swój wkład trzymać na jednym koncie.

Magik Windows logo - 2012.svg Dyskusja 14:04, paź 6, 2016 (UTC)

Na moje rozbijanie edycji na dwa konta to zbędna zabawa i tyle. Zresztą flagi bota nie potrzeba wbrew pozorom wiele czasu – po co mi nieużywane konto, już jedno mam i gdybym wiedział jak je zamknąć, to bym zamknął. Skoro Zelowi jakoś to nie przeszkadza (w każdym czasie nigdy nie prosił mnie o założenie konta specjalnego na bocie edycje) to robię wszystko na głównym. Magik Windows logo - 2012.svg Dyskusja 14:27, paź 6, 2016 (UTC)
A zupełnie inną drogą – Użytkownik:Ptkonieczny/Układanie paneli daj chociaż link do oryginału i poucz świeżaka, że nie wstawiamy copyrightowych tekstów. Magik Windows logo - 2012.svg Dyskusja 14:28, paź 6, 2016 (UTC)

Re[edytuj]

No ok, ok. Ty tu jesteś Expertem :p Sorki że mówiłeś mi to na query gdy mnie wywalało i musisz powtarzać. Ogarnę jakoś te swoje problemy techniczne. Pozdr. = °ZelDelet ° = 20:38, paź 6, 2016 (UTC)

Bot[edytuj]

Hej, co się stało, że Twój bot nie robi teraz poprawek w artykułach? Magik Windows logo - 2012.svg Dyskusja 17:46, paź 7, 2016 (UTC)

Cze[edytuj]

Expert3222, jak mniemam. Robisz teraz edycje w Led Zeppelin, wgrasz to jakoś? To fajna grafika, a ten znaczek jest wolny: http://66.media.tumblr.com/5a5d53178175a9242a5ad4f6ff43207d/tumblr_nq61a6bLDh1u4i9dzo1_500.jpg

WielkiLebLeninaZUlanUde (dyskusja) 12:44, paź 9, 2016 (UTC)

Bot[edytuj]

Obawiam się, że kiedyś będziesz musiał puścić swojego bota nie tylko w przestrzeni głównej, ale też np w NonNewsach i NonŹródłach, bo tam też jest kupa korekt. Cóż, cieszę się że podjąłeś się tego zadania, bo masz do przerycia tysiące stron i nie jest to ani łatwe ani przyjemne. Życzę wytrwałości. = °ZelDelet ° = 12:22, paź 10, 2016 (UTC)

Re:Arty o Bundych[edytuj]

Wieczorem się tym zajmę :) Magik Windows logo - 2012.svg Dyskusja 13:40, paź 15, 2016 (UTC)

Re: Rozbudowanie[edytuj]

Rozbudowałem Windows Server 2012 R2, jeśli uważasz, że wciąż za mało, przenieś proszę do inkubatora. Pozdrawiam, Sir Polskacafe 19:52, paź 15, 2016 (UTC)

Biedronka[edytuj]

Zwróć uwagę, że IP-ek poprawił ortografię. A że przy okazji dopisał przykładowy produkt… Można na to już przymknąć oko. Magik Windows logo - 2012.svg Dyskusja 17:34, paź 16, 2016 (UTC)

Ops, wybacz, nieuwaga. Magik Windows logo - 2012.svg Dyskusja 17:38, paź 16, 2016 (UTC)

Re:TRE[edytuj]

OK, przepraszam, zapomniałem o nich. Sir Polskacafe 13:55, paź 17, 2016 (UTC)

Re[edytuj]

Hej :) Niby złamałem, ale wydaje się, że artykuł z racji swojej rangi mógłby mimo wszystko, bez szkody dla nikogo trafić nie do brudnopisu (bo nie sądzę że Nnvist sam zdoła go rozwinąć) a do inkubatora, gdzie z pomocą innych mógłby zostać znacząco przeredagowany. Choć może to tylko mój niepoprawny optymizm. = °ZelDelet ° = 14:42, paź 20, 2016 (UTC)

SDU Lidl[edytuj]

Hej, z tego, co wiem, SDU ma prawo zgłaszać każdy. Skoro więc ipek wstawił szablon, czemu wycofałeś?

Jeśli to, co napisałem powyżej, to głupota, proszę o uświadomienie mnie. Pozdrawiam, Sir Polskacafe 15:04, paź 20, 2016 (UTC)

Re[edytuj]

Wiem o tym, siedzę na OZetach, ale jednak losowe znaki same w sobie nie są wandalizmem, najwyżej są irytujące. Co do wandalizmów – jest to problem, jednak za to powinien dostać bana, a nie wycofane SDU. No i pamiętajmy, że mało który ipek wie, jak wstawić poprawnie SDU.Sir Polskacafe 15:19, paź 20, 2016 (UTC)

Pamiętaj, że jest to ipek. Ma prawo nie wiedzieć o naszych zasadach, nie dostał wszakże witajki… Trolling trollingiem, ale jakby nie patrzeć, nie ma prawa pozwalającego na wycofywanie SDU. Sir Polskacafe 15:26, paź 20, 2016 (UTC)
Mógł przecież skopiować szablon z innego arta. Chyba, że to jest niemożliwe, bo inaczej to wygląda. Sir Polskacafe 15:32, paź 20, 2016 (UTC)
Trolle zwykle nie są inteligentne. Ale tak poza tym, masz rację. Niestety, SDU to SDU i powinno się je trzymać… Sir Polskacafe 15:40, paź 20, 2016 (UTC)
To nie jest dobry trolling… A poza tym, jeśli istnieje jakiekolwiek prawo pozwalające na usuwanie SDU, to usuń. Pozdrawiam, Sir Polskacafe 15:44, paź 20, 2016 (UTC)

Bot[edytuj]

Chciałem zapytać, jak idą prace z botem. = °ZelDelet ° = 18:39, paź 20, 2016 (UTC)

A propos edycji bota. Wkurza mnie pewna niedbałość stylistyczna którą trzeba kiedyś skorygować. Chodzi mi o to, że w wielu artykułach (ba, nawet w tytule newsa napisanego niedawno przez Zenka), ludzie raz piszą "Youtube" a raz "YouTube". Nie wiem na czym polega trudność w napisaniu prawidłowej nazwy znanego portalu, ale wygląda to nieprofesjonalnie. = °ZelDelet ° = 09:23, paź 21, 2016 (UTC)

Zmiana tytułu newsa[edytuj]

Czy zmiana tytułu tego newsa nie spowoduje zerwania linka w poście na Fanpage lub na Twitterze? = °ZelDelet ° = 15:13, paź 21, 2016 (UTC)

Oki, dziękuję że nad tym czuwasz :) = °ZelDelet ° = 15:17, paź 21, 2016 (UTC)

Re:Pewna grupa artykułów[edytuj]

Rzuciłem okiem na kilka losowych. Źle nie jest, ale szału nie ma. Jutro dokładniej rzucę okiem, może coś wyleci, może coś przeniosę do inkubatora, może coś ocaleje. Bądź co bądź dużo tego tam widzę. Magik Windows logo - 2012.svg Dyskusja 20:38, paź 21, 2016 (UTC)

Rzuciłem okiem – trzy artykuły usunięte, jedno w SDU. I to same Mundiale i Euro. Albumów muzycznych nie sprawdzałem dokładnie. Magik Windows logo - 2012.svg Dyskusja 15:03, paź 22, 2016 (UTC)

Wykop a lista AMA[edytuj]

No dałbyś spokój, ci co odwiedziliby wykop to i tak by to zrobili. W wielu artykułach masz linki zewnętrzne prowadzące do innych stron. Nie ma co usuwać tej listy. Taki zbiór linków masz także w artykule Google czy mem. Tam tez usuniesz? Magik Windows logo - 2012.svg Dyskusja 21:45, paź 24, 2016 (UTC)

No ja bym listę zostawił. Jutro zapytam się na kanale co myślą o przywróceniu. Jak podzielą twoje zdanie to nie będę przywracać. Magik Windows logo - 2012.svg Dyskusja 21:53, paź 24, 2016 (UTC)
No i wykop usunął część „amów”. Nie będę nawet rozpoczynać dyskusji. Temat zamknięty. Magik Windows logo - 2012.svg Dyskusja 17:16, paź 25, 2016 (UTC)

Formalizacja vs zdrowy rozsądek[edytuj]

Hm... Tak się zastanawiam. Z jednej strony, za Zenkiem powtarzasz frazę "zdajmy się na zdrowy rozsądek" przy realizacji niektórych punktów naszych zasad, przy przyznawaniu odznaczeń, przy TRE, z drugiej zaś ciągle poczyniasz dopiski (oto najnowszy przykład). I ja się zastanawiam, jak to właściwie jest ze zdrowym rozsądkiem a formalizacją zasad na Nonsie i dlaczego jedne niedomówienia uważane są za niezdroworozsądkowe, zaś inne za wręcz potrzebne? = °ZelDelet ° = 06:57, paź 25, 2016 (UTC)

A, i żeby nie było - to nie są żadne zarzuty, które rozbijesz mi na poszczególne słówka i każesz mi się z nich tłmaczyć. Po prostu pytam ogólnie o granice i współdziałanie tych dwóch postaw. = °ZelDelet ° = 07:08, paź 25, 2016 (UTC)

Re: Gwiazdeczki[edytuj]

Dzięki wielkie, wpisałem się już tam gdzie trzeba :) — Michał56 (dyskusja) 13:37, paź 30, 2016 (CET)

Re:Odznaczenia[edytuj]

Dziękuję za odznaczenia :). Magik Windows logo - 2012.svg Dyskusja 15:17, paź 30, 2016 (UTC)

Re[edytuj]

Hej, dzięki za odznaczenie. Szablon do wieży dodam sobie wkrótce. Sir Polskacafe 16:03, paź 30, 2016 (UTC)

SDU[edytuj]

Chciałbym dać pewien artykuł do SDU, lecz mam problem z jego wstawieniem. Ten artykuł to John Lennon. Jak go wstawić tam. Za pomoc będę wdzięczny IKolo137 (dyskusja) 21:27, paź 30, 2016 (UTC)

Re: Tygodnie tematyczne[edytuj]

Najpewniej pod koniec pierwszego/na początku drugiego tygodnia listopada. A, no i oczywiście jak zwykle taka akcja będzie trwała aż 10 dni. Alvgjerd (dyskusja) 14:48, paź 31, 2016 (CET)

Dziwny rewert[edytuj]

Tamten rewert w Nonsensopedia:Moderatorzy nie był celowy, chciałem zrewertować ipeka. Sir Polskacafe 16:30, paź 31, 2016 (UTC)

Re:Ćwierkacz[edytuj]

Powiem tak, od dłuższego czasu mam więcej obowiązków i nie jestem w stanie nadążyć z Nonsą. Postaram się to nadrobić, acz jestem człowiekiem nie AI. 禅.氮. 18:42, paź 31, 2016 (UTC)

Zaległość[edytuj]

W ubiegłym tygodniu prosiłem o zajęcie się tym żeby nie straszyło archaicznością a stało się przydatne. Ponawiam prośbę. Dziękuję i pozdrawiam = °ZelDelet ° = 22:12, paź 31, 2016 (UTC)

Re:News miesiąca[edytuj]

Przez tyle czasu była to zasada martwa, więc ignorowałem ją i dawałem po prostu wszystkie newsy. Jak już mamy przestrzegać zasad to ok, dostosuje się, ale forma ta mi nie odpowiada. Magik Windows logo - 2012.svg Dyskusja 17:36, lis 1, 2016 (UTC)

re[edytuj]

Możesz zmienić. = °ZelDelet ° = 16:19, lis 2, 2016 (UTC)

Ten raz akceptuję, następnym sie zobaczy = °ZelDelet ° = 16:23, lis 2, 2016 (UTC)

Re[edytuj]

Chciałem tylko sprawdzić, czy da się zmienić kolor, bo przy niskiej jasności ekranu nie widać różnicy między „rewertuj” a „edycja”… Ale coż, sprawdziłem, w każdym razie dziękuję :) Sir Polskacafe 22:28, lis 2, 2016 (UTC)

Wielkie dzięki za pomoc, teraz działa. Sir Polskacafe 14:17, lis 3, 2016 (UTC)

Odznaki[edytuj]

Hej, skoro już zajmujesz się odznaczeniami, to przy okazji przypomnę o istnieniu takiego czegoś: Nonsensopedia:Odznaczenia/Regulamin, gdzie są spisane jeszcze stare zasady, które może warto by zaktualizować. Pozdrawiam, Sir Polskacafe 20:29, lis 3, 2016 (UTC)

RE:CK[edytuj]

Można sobie darować, gdyż niemal wszystkie propozycje się odnoszą do wydarzeń z roku 2014. Na głównej będzie to wyglądać wiejsko. Serscull 21:54, lis 3, 2016 (UTC)

To było rozdanie nieukończone, nie ma po co go eksponować. Serscull 22:16, lis 3, 2016 (UTC)

Odtwarzanie i usuwanie dyskusji[edytuj]

Nawet nie chcę słuchać paplaniny o tym, dlaczego pewne dyskusje usuwasz a inne kijowe odtwarzasz. Pozdr. = °ZelDelet ° = 17:26, lis 21, 2016 (UTC)

Przywrócenie bota[edytuj]

Hej, co się stało z Twoim botem? Nie mógłbyś go przywrócić? Szkoda, że go nie ma. Pozdrawiam, Sir Polskacafe 23:28, lis 24, 2016 (CET)

Reguły bota[edytuj]

Hej, wiem, że jesteś już byłym użytkownikiem, ale mam nadzieję, iż w jakikolwiek sposób dostaniesz powiadomienie o tym wpisie w dyskusji, ponieważ mam prośbę dotyczącą bota. Oczywiście nie chodzi mi o jego przywrócenie, jedynie o danie choćby screena z regułami bota, dokładniej tymi odpowiadającymi za poprawianie {{t}}. Mi udało się jedynie stworzyć coś co "jako tako działa", ale nie jest to w pełni samodzielne i czasem coś muszę po nim poprawiać (choć zwykle tego nie widać), a Twój bot – z tego, co wiem – robił to bez większych problemów. Pozdrawiam, Sir Polskacafe 18:15, sty 28, 2017 (CET)

(Re: Opcik i usuwanie rightów) i nie tylko[edytuj]

Nie wiem, czy ty wiesz, ale Zelowi to jakoś nie przeszkadza.

[00:01:50] <Szewek> Ale i tak Opcik nie będzie im zabierał roboty.
[00:01:54] <Zel> Ciekawe czy Ex wróci
[00:02:13] <Szewek> On (Opcik – przyp. red.) głównie mi będzie pomagał przy wykonywaniu czynności administracyjnych
[00:03:13] <Zel> automatyczne wygenerowywanie stron RFC dla Zela :p
[00:04:38] <Zel> Nie no, żartuję. Dla mnie spoko. Flagi bota są nałożone, więc możnabocić

Te niby 4000 edycji (a było ich ledwo 2300), polegające tylko na usuwaniu right z miniaturek we wszystkich przestrzeniach kreatywnych, nie było przesadą. Chodziło o pozbycie się dziwnej zasady, iż należy wstawiać right obok thumb, co faktycznie nie ma sensu, bo domyślnie miniaturki zawsze znajdą się po prawej (w językach arabskich i hebrajskich będzie po lewej). Opcik miał jedno zadanie, a po kilku poprawach mógł śmigać i wykonać to zadanie pomyślnie. Właśnie takie specyficzne zadania wykonywane przez bota znacznie ułatwiają weryfikację edycji. Co innego można powiecieć o waszych botach (chociaż obecnie działa tylko DasBott, ale jest przecież oparty również na twoim bocie).

Wiem, że ty i Polskacafe korzystacie z AWB, bo to jest świetne narzędzie do edytowania poza przeglądarką, z możliwością dodawania pluginów, zmianą ustawień itp… W skrócie, korzystacie z gotowca. Póki co jedyną faktyczną i słuszną zmianą wykonywaną przez DasBotta jest usuwanie {{t}} i zastępowanie go zwykłym formatowaniem. Cała reszta to dodawanie lub usuwanie spacji i zamiana <s> na <del>, rzadko jakieś kosmetyczne zmiany. To wszystko jest zgrupowane i przy każdej, nawet najmniejszej zmianie, program ją prześle, nawet gdy zawierać ma same spacje do poprawki. Takie edycje ze spacjami nie mają sensu i to raczej one zaśmiecają historię stron.

Nie chcę was usuwać, czy coś! Nic z tych rzeczy! Nie musimy mieć jednego bota do wykonywania wszystkiego. Można mieć kilka, a to, jakie zadania będą wykonywać, decydować będą ich właściciele. Twoja wypowiedź wyglądała, jakbyś martwił się, że koło ciebie rośnie jakaś nowa konkurencja. Opcik powstał wcześniej, jako złagodzenie sytuacji związanej ze mną i Szklarzem (bo się skarżył, że bocę). Dopiero niedawno znalazłem dla niego kilka zadań do wykonania.

Teraz Opcik będzie wykonywał poprawki związane z szablonami nawigacyjnymi. Wreszcie uda nam się usunąć {{Uniwersalny szablon nawigacyjny}} i przekierowanie Navtable do Navboxa. W przyszłości będzie też poprawiał nazwy stron Gry, bo od jakiegoś czasu robią się zbyt abstrakcyjne. Mówię ci to dlatego, żebyś wiedział, iż Opcik nie służy wyłącznie do poprawy miniaturek.

Cała sprawa z botami ostatnio zaczęła wrzeć. Nonsa nie prowadzi żadnych raportów ani zasad ograniczających użycie botów. Omówię to przy najbliższym zebraniu, a wynik będzie zależał od decyzji większości. Póki co, my wszyscy wykonujemy dobrą robotę i tego się trzymamy. DWSZEWEK 22:07, lut 2, 2017 (CET)

Bałwanek[edytuj]

Skoro już wróciłeś i rewertujesz Bubelsteina, to łap automatyczny rewert. Pewnie Ci się przyda. Tylko nie wkurzaj... Pozdr. = °ZelDelet ° = 12:41, lut 4, 2017 (UTC)

Zabezpieczenia[edytuj]

Jutro ruszam z kolejną rozmową na temat strony głównej – w tym będzie rozmowa na temat zabezpieczeń. Obecnie jest sajgon z tym wszystkim i trzeba wypracować jednolity system zabezpieczeń na stronie głównej i inne… Magik Windows logo - 2012.svg Dyskusja 19:32, lut 4, 2017 (UTC)

Podmiana grafik ikonek[edytuj]

Widzę, że podmieniasz grafiki ikonki. Szkoda tylko, że zamiast do .png nie linkujesz do .svg :( = °ZelDelet ° = 16:08, lut 5, 2017 (UTC)

Oto przykład = °ZelDelet ° = 16:14, lut 5, 2017 (UTC)
Drugi przykład = °ZelDelet ° = 16:28, lut 5, 2017 (UTC)
O, trzeci przykład = °ZelDelet ° = 16:30, lut 5, 2017 (UTC)
Meh... mam po Tobie sprawdzać? :/ Ps. ja też nie mogę zmienić komunikatu interfejsu. = °ZelDelet ° = 16:34, lut 5, 2017 (UTC)
Sądzę, że tak = °ZelDelet ° = 16:39, lut 5, 2017 (UTC)
Jeszcze to gdzieś trzeba podmienić... = °ZelDelet ° = 16:45, lut 5, 2017 (UTC)

Wektory[edytuj]

Znowu to samo... [1], [2], [3], a w ogóle zaglądaj czasami tutaj i oczywiście tutaj. Pozdr. = °ZelDelet ° = 11:47, lut 6, 2017 (UTC)

Przecież one wszystkie są na commons, więc ta kategoria i tak się wyludni... = °ZelDelet ° = 12:20, lut 6, 2017 (UTC)

Geoff Nicholls[edytuj]

To tylko zwykłe dopiski IPka, nie żaden wandalizm ani nic. Tylko uzupełnienie informacji do artykułu. Magik Windows logo - 2012.svg Dyskusja 16:50, lut 14, 2017 (UTC)

Właściwie… ok, wycofaj. Tylko zaznacz w opisie, że nie jesteśmy Wikipedią (by nie przywrócono tego). Magik Windows logo - 2012.svg Dyskusja 16:58, lut 14, 2017 (UTC)

Mod[edytuj]

Przyznałem moderatora, gratuluję. Magik Windows logo - 2012.svg Dyskusja 17:22, lut 14, 2017 (UTC)

Kategorie w newsach[edytuj]

Owszem, należy wstawiać. Ja czasami o tym zapominam… Dzięki za zwrócenie uwagi. Magik Windows logo - 2012.svg Dyskusja 21:19, lut 15, 2017 (UTC)

Re[edytuj]

Ciągle na OZ widzę, jak ktoś poprawia zepsuty link czy coś innego po Twoim bocie.

Nie zgodzę się, że ciągle. A to, że ktoś znajduje błędy, jeśli one istnieją, nie jest niczym dziwnym – mamy 40k czytelników na 17k artów.

Co do reszty – tak, zamierzam to sprawdzić, tyle, że ciężko sprawdzić 4,8k edycji w jeden dzień. (Zwłaszcza, że na te 5k edycji błędów jest może z… 10-20 w tej chwili.) Pozdr Sir Polskacafe 17:01, lut 21, 2017 (CET)

Błędy na pewno istnieją, i nie 10-20 na 5k edycji, tylko raczej 400-500. Dobrze pamiętam okres mojego bocenia. Błędów było przynajmniej kilka na 100 edycji. – tak, ale edycje bota przeglądałem na bieżąco – to, co przegapiłem, zostało. Jeśli więc na 100 edycji bot zrobił 3 błędy, a ja poprawiłem dwa, to ten jeden został – biorąc pod uwagę, że dopiero ostatnie 3k edycji były wykonywane nie w trybie półautomatycznym (= mniej dokładnie, bo sprawdzałem raz, a nie dwa razy), śmiem twierdzić, że zostało już mniej niż 20 błędów. Sir Polskacafe 17:46, lut 21, 2017 (CET)
Przypominam, że bot często robił poprawki w stylu usuwania podwójnych spacji. Jeśli połowa zmian to właśnie takie coś, to można nie zauważyć jednego zepsutego linka, a jakby tego było mało, początkowo podczas korzystania z nieswoich reguł nie do końca orientowałem się jeszcze, jakie błędy są najpowszechniejsze i kiedy one występują. Pozdr Sir Polskacafe 17:58, lut 21, 2017 (CET)
Być może, jednak mój bot (tzn moje reguły) robił inny rodzaj błędów i ja, przyzwyczajony do poprawiania takiego, początkowo nie zauważałem zepsutych linków. Poza tym – w pierwszych 750 edycjach znalazłem tylko 4 błędy (w sensie że teraz), więc nie, to nie jest 10-20 na 400-500. Pozdr. Sir Polskacafe 18:42, lut 21, 2017 (CET)
Swoimi regułami robiłem pierwsze 300-350, nie 750, to po pierwsze. A po drugie – ogólnie wyłapanych błędów było znacznie więcej… Sir Polskacafe 19:14, lut 21, 2017 (CET)

Hehe[edytuj]

To miło, że chcesz ukrywać swoją skurwysyńską kąśliwość wobec mnie [4], ale czy ludziom zamydli to oczy, zwłaszcza tym, którzy czytają archiwalne fora i dyskusje? = °ZelDelet ° = 07:10, lut 24, 2017 (UTC)

Skoro za fałszywą prowokację uznajesz fakty o których mówię, a których dowody znajdują się w archiwach Nonsy, to cóż uznasz za prawdę? Objawienie? :p Stwierdziłem fakt na który odpowiedziałeś stwierdzeniem że "nie odpowiadasz". GratX. Pamiętaj, samo usuwanie pojedynczych wpisów nie sprawi, że nagle cała przeszłość zostanie zapomniana panie miłośniku archiwów = °ZelDelet ° = 07:22, lut 24, 2017 (UTC)

HD – dlaczego?![edytuj]

Nie rozumiem, dlaczego wycofałeś moje edycje, w których poprawiłem literówki i uaktualniłem informacje (np. o TVP Info). Poprzednie zmiany, które przetrwały ponad pół roku również usunąłeś. Dlaczego? DS limak (dyskusja) 08:32, lut 24, 2017 (UTC)

Re: Mercyful Fate[edytuj]

Listy członków zespołu raczej nie da się rozbudować bo zespół nie miał innych członków niż ci co opisałem… Szprot 22:27, lut 24, 2017 (UTC)

Dodam historię zespołu i szczegółowe opisy jak np. w Dire Straits, i wtedy ew. da się w przestrzeń główną. Szprot 22:31, lut 24, 2017 (UTC)

Re::Gra Zamek[edytuj]

Usunąłeś moją stronę na zamku. Dlaczego? Ewentualnie co mam poprawić --Stanislau Dżons (dyskusja) 22:09, lut 24, 2017 (UTC)

Oczywiście za redlinki miałem się zabrać i potworzyć strony ale pamięć zawiodła. Przywróć stronę to od razu wszystko zrobię. — Ta niepodpisana wypowiedź jest autorstwa użytkownika Stanislau Dżons (dyskusjawkład). Pamiętaj o podpisywaniu się przy użyciu ~~~~!

Kocham Cię[edytuj]

Jak wyżej. Dzięki za przeniesienie do brudnopisu. <3 — Ta niepodpisana wypowiedź jest autorstwa użytkownika Hrodebert (dyskusjawkład). Pamiętaj o podpisywaniu się przy użyciu ~~~~!

Gra strona 4115[edytuj]

Kolejne pytanie o usunięcie mojej strony. Dlaczego ją usunąłeś ewentualnie co mam w niej poprawić o ile byś ją przywrócił. — Ta niepodpisana wypowiedź jest autorstwa użytkownika Stanislau Dżons (dyskusjawkład). Pamiętaj o podpisywaniu się przy użyciu ~~~~!

MLP[edytuj]

Mam takie pytanie, czemu wykasowałeś moją edycje na stronie związanej z MLP ? Przecież ona była dobra. (Kris071995 (dyskusja) 09:57, mar 2, 2017 (UTC))

Przy korekcie tego artykułu należy uważać na to, na co zwróciłem uwagę pewien czas temu. = °ZelDelet ° = 11:40, mar 2, 2017 (UTC)

Przeprosiny[edytuj]

Przepraszam bardzo za użycie określenia "(Ha! tego już Expert3222 może nie usunie.)" w opisie zmiany artykułu Dwutlenek węgla. (Nie piszę na ICR, bo jeszcze nie do końca wiem, do czego służy i jak się go używa.) Létající Čestmír (dyskusja) 15:07, mar 7, 2017 (UTC)

Re:Odpowiadaj rozmówcy[edytuj]

Dobrze, dziękuję. Létající Čestmír (dyskusja) 18:48, mar 8, 2017 (UTC)

Proszę o wyjaśnienie…[edytuj]

tej edycji. Koziełło nie mówi „w rzeczy same”, tylko „w rzeczy samej”, a dopisanie przeze mnie kolejnego absurdu w fabule serialu (to, co dodałam, faktycznie się wydarzyło w Klanie) chyba nie jest niczym złym. Nie rozumiem, dlaczego moja edycja została wycofana. Jeśli jedynym, powodem jest Twoje widzimisię, to chyba bardzo źle się tu dzieje. Sweet Foxy (dyskusja) 12:35, mar 10, 2017 (UTC)

To może spróbuj sobie wyobrazić, że różnych ludzi śmieszą różne rzeczy i nie ma jednej jedynie słusznej śmieszności. Sweet Foxy (dyskusja) 14:53, mar 10, 2017 (UTC)
Dziękuję uprzejmie, nie warto, jak i nie warto edytować nie „swojej” wiki. Sweet Foxy (dyskusja) 15:34, mar 10, 2017 (UTC)
Chodzi o to, że wszędzie się trafiają tacy, którzy mają bardzo ciasne horyzonty i nie dopuszczają myśli, że ktoś może coś zrobić inaczej. Będą wszystko poprawiać na swoją modłę i zamiast cieszyć się, że ktoś chce coś zrobić (poprawić, dopisać, ulepszyć), będą zniechęcać innych do działania, bo nie daj Boże coś by się mogło zmienić. Myślą, że wiedzą lepiej za innych, co jest dla nich dobre, a jeśli tylko mają choćby namiastkę władzy (np. przyciski admina?), będą to innym narzucać. Dlatego myślę, że nie warto się angażować w projekt, w którym nie można mieć swojego zdania. Żyję na tym świecie już dość długo i z wiatrakami przestałam walczyć już dawno temu. Pozdrawiam i żegnam. Sweet Foxy (dyskusja) 15:47, mar 10, 2017 (UTC)
Oczywiście, że nie koniec świata i nie mam zamiaru walczyć o przywrócenie takiego drobiazgu, jednak ta sytuacja (i inne obserwowane tu już wcześniej) pokazała, jakie tu panują układy. Może nie zdajesz sobie z tego sprawy, ale cofając czyjąś – zgodną z zasadami – edycję, okazujesz brak szacunku dla czyjejś pracy. A skoro edycja nie była niezgodna z zasadami, a jedynie z twoim sposobem myślenia, to takie zachowanie jest dla mnie zwykłym wandalizmem i nadużywaniem „władzy”. W związku z tym nie ma sensu dokonywać kolejnych edycji, bo stracę czas i energię, a jakiś admin zadecyduje, że ma to gdzieś, i po prostu to wykasuje. EOT Sweet Foxy (dyskusja) 16:01, mar 10, 2017 (UTC)

kradzież Natchnienia[edytuj]

Natchnienie napisałem w całości ja, a Użytkownik:Runouw ją skasował uzasadniając „Bo tak” i za chwilę wrzucił z powrotem pod swoim nickiem bez słowa komentarza, że był mój. zostawił tylko takie wyjaśnienie na stronie mojej dyskusji „Nastąpiła mała pomyłka. Artykuł za chwilę zostanie zredagowany.”

Co mogę zrobić?

--Létající Čestmír (dyskusja) 21:39, mar 10, 2017 (UTC)

Już wszystko dobrze, przepraszam za zawracanie głowy. --Létající Čestmír (dyskusja) 21:53, mar 10, 2017 (UTC)

Re: ?[edytuj]

Towarzyszu Nonsensopedysto Moderatorze Expercie 3222!
Wiedzcie, iż „nie każdy nieśmieszny tekst jest marny”.
Pozdrawiam! Nnvist Miejsce pogawędek 20:10, mar 13, 2017 (UTC)

Ale jeśli uważasz, że faktycznie obowiązkowo musisz wycofać tę edycję, to nie zakazuję Ci. Nie warto robić z tego powodu kolejnej dramy. ;) Nnvist Miejsce pogawędek 20:13, mar 13, 2017 (UTC)

Pozwolę sobie wkleić wypowiedź Kawusia z logów, która w miarę dobrze tłumaczy, o co mi chodzi:

17:03 < Polskacafe> tu się z nim akurat nie zgadzam – coś może być nieśmieszne a niemarne i czasem odwrotnie

I jest to niezaprzeczalny fakt. No i dochodzi jeszcze do tego, że każdy ma inne poczucie humoru, ale mniejsza z tym. Pozdrawiam! Nnvist Miejsce pogawędek 14:57, mar 17, 2017 (UTC)

Ech... „definicję” powiadasz? No cóż, patrząc na mnogość osobowości i różnorodność charakterów u ludzi nie można tak łatwo tego dokonać (o ile w ogóle się da). Spójrz, może być jakiś suchar, co jednych rozbawi, a drugich załamie. Przykład? Proszę bardzo - edycja, przez którą doszło do naszej dyskusji. Niby nic, a jednak coś. Ktoś widząc taką cyrylicę uznałby to za... nie wiem... dajmy, że za bezużyteczną ciekawostkę, która sprawiłaby, iż nasz czytelnik zrobi lekki uśmiech i pomyśli "Heh, nawet po rosyjsku mają". Nie musi to być jednak w przypadku wszystkich. Inny czytelnik po prostu by prychnął na te kilka znaków i poszedłby dalej czytać albo zająłby się czymkolwiek innym. Ty zrewertowałeś, bo możliwe, że uznałeś to za coś zbędnego, ja zaś cofnąłem rewert, bo miałem inne zdanie. Doceniam Twój wkład i pracę, ale sporadycznie dochodzi do przypadków, kiedy to cofasz zmiany, które akurat mogły być albo wymagały poprawy. Nie odbieraj tego źle, bo wg mnie sprawa zakończyła się wraz z momentem drugiego twojego rewertu. No, mam nadzieję, że temat wyczerpany. Pozdrawiam ponownie. Nnvist Miejsce pogawędek 16:35, mar 17, 2017 (UTC)

hej[edytuj]

Wiem, że dupcia cię boli, bo jesteś tylko modem a nie adminem, ale nie nadużywaj tak rewertu. To kiepska forma kompensacji i zaspokajania kompleksu niższości. — Ta niepodpisana wypowiedź jest autorstwa użytkownika Danielec179 (dyskusjawkład). Pamiętaj o podpisywaniu się przy użyciu ~~~~! (jako IP)

Weźcie ludzie...[edytuj]

Dlaczego musztrujesz Nnvista? :( Weźcie pogadajcie po przyjacielsku zamiast od razu wymuszać na sobie wyjaśnienia... = °ZelDelet ° = 06:53, mar 17, 2017 (UTC)

Zły jest styl/ton wypowiedzi. Taki jakby nakazujący natychmiastowe wytłumaczenie swojej woli/decyzji/postawy. Podobnie odnosi się rodzic do swojego niegrzecznego dziecka :p = °ZelDelet ° = 15:24, mar 17, 2017 (UTC)

Marne a nieśmieszne[edytuj]

Hej! Jako że prosiłeś o podanie przykładu, spróbuję to wytłumaczyć. No może być takie coś:
- Żołnierzu! Alkohol to twój wróg!
- Żołnierz wroga sie nie boi!
Marne? Moim zdaniem edycja dodająca to do artu o np. C++ była by marna. Śmieszne? No powiedzmy. I odwrotnie – dodanie zm 14 listopada 1989 jako aktualizacja nie jest chyba niczym marnym, mimo, że wartości humorystycznej to nie ma. Oczywiście nie wykluczam, że to ja znajduję się w błędzie albo nikt nie ma racji/wszyscy mają, bo definicja jest nieścisła. Serdecznie pozdrawiam, Sir Polskacafe 16:21, mar 17, 2017 (CET)

Dla mnie, nie dla nas. No i akurat chodzi mi o to, że marne to zbiór i tych Twoich dwóch rzeczy, i nieśmiesznych tekstów. Jeśli coś jest nieśmieszne i źle napisane, też jest marne. Pozdr Sir Polskacafe 16:26, mar 17, 2017 (CET)

Re: Przesuwanie terminu premiery trybu Gry „Kosmos”[edytuj]

Te przesunięcia terminów spowodowane są ciągłą zmianą planów dotyczących samej koncepcji gry i jej wykonania. To dotyczy także „technicznej” strony tego trybu Gry. Szukam jakiegoś dobrego i prostego kodowania, który ułatwiłby tworzenie interaktywnych stron bez modyfikacji modułu i nie kolidowałby z wikitekstem (i to wszystko bez JavaScriptu). Potem będę musiał to wszystko przedokumentować, żeby nikt nie miał problemów z edycją.

W kwestii pomocy... Jak wykombinuję to kodowanie, to do dokończenia przynajmniej jednego epizodu (planety) potrzebne będą grafiki i fabuła. Bez tego Kosmos nie wypadłby dobrze (i byłby drugą Drogówką). Fabułę można wymyślać już teraz, więc ktoś kreatywny mógłby się tym zająć.

Skoro Kosmos zapowiada się tak dobrze, to sama zmiana terminów niewiele zmieni, ale da nam to więcej czasu na stworzenie lepszej gry. DWSZEWEK 21:26, mar 19, 2017 (CET) Akurat musiała się wpleść premiera Mass Effect: Andromeda...

Epic Sax Guy[edytuj]

Dlaczego usuwasz prawidłową informację? 89.70.14.173 (dyskusja) 17:59, mar 20, 2017 (UTC)

Może i nie jest Wikipedią, ale wzmianka powinna być. 89.70.14.173 (dyskusja) 18:16, mar 20, 2017 (UTC)

Układ okresowy pierwiastków[edytuj]

Dobrze, że przenosisz nazwy pierwiastków na nowe. Trzeba jeszcze poprawić symbole w szablonie {{układ okresowy}}, bo nie umiem :) Pozdrawiam, Mr obornik Skargi i zażalenia 09:53, mar 21, 2017 (UTC)
Wiem, że mogłem to zrobić samemu, ale coś mi nie wychodziło i psuł się szablon :/ Mr obornik Skargi i zażalenia 10:16, mar 21, 2017 (UTC)

Zakrzówek[edytuj]

Jak jesteś taki mądry, to napisz lepiej (albo przynajmniej popraw to, co ci się nie podoba w moim artykule). Usunąć to każdy potrafi :P Ziemnior2017 (dyskusja) 19:52, mar 25, 2017 (UTC)