Uczucie

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Zaduma, melancholia, smutek, żal...

Uczucie – podstawowa jednostka filozofii i poetyki. Uczucie jest też jedną z najbardziej znanych jednostek inspiracji.

Rodzaje uczuć

Wyróżniamy różne uczucia. Najbardziej znane to:

Istnieją jeszcze uczucia rzadko spotykane jak na przykład radość. Aczkolwiek, każde uczucie wywołuje odmienne zachowanie i w reakcji łańcuchowej prowadzi do innych uczuć. Z tego względu, naukowcy postanowili podzielić uczucia na ujemne, dodatnie i neutralne (tych ostatnich jeszcze nie odkryto).

Skutki działania uczuć dodatnich

Uczucia dodatnie są wbrew pozorom o wiele groźniejsze niż ujemne. Mogą wywoływać tak straszne rzeczy jak zaburzenie prawidłowej oceny sytuacji (potocznie nazywane optymizmem) a w konsekwencji śmierć milionów ludzi. Osoba przeżywająca tylko uczucia dodatnie jest narażona na pozytywną ocenę sytuacji politycznej w Polsce i w konsekwencji – głos na partie rządzące.

Skutki działania uczuć ujemnych

Uczucia ujemne niosą za sobą stosunkowo nieduże konsekwencje. Najpoważniejsze to samobójstwo nieuchronnie prowadzące do śmierci. Jednak ta śmierć nie jest taka straszna ponieważ osoba odczuwająca negatywne emocje nie popiera rządu i dlatego jest skazana na wieczne potępienie. Cechą charakterystyczną dla osób odczuwających negatywne emocje jest pesymizm.

Wzory i symbole

Osoby uczuciowe odrzucają matematyczną logikę, dlatego symbole jakich używają nie mają nic wspólnego z tą szlachetną przeklętą nauką. To samo tyczy się wzorów takich jak:

Wzór na uczucia:

gdzie U to uczucia, ASU to aktualny stan umysłu, a M to matematyka. Istnieją jeszcze inne wzory, jak na przykład wzór na uczuciowość człowieka, ale nie można ich podać ze względu na nienawiść jaką żywią do nich matematycy.

Zobacz też