Uganda

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Uganda
Flag of Uganda.svg
Ugandyjczycy mają kompleksy na temat swoich ptaków
Stolica już nie istnieje
Wielki Wódz Ugandan Knuckles
Ludność Mniej niż w Polsce
Język urzędowy angielski
Ustrój demokracja (podobna do naszej)
Religia kanibalizm
Waluta kurczaki
 

Uganda – kraj położony gdzieś pomiędzy Suchedniowem a Bodzentynem. Dokładne zlokalizowanie jest niemożliwe z powodu fatalnego stanu dróg dojazdowych.

Założyciele i powstanie

Kraj ten jest enklawą Polski już od 1920 roku, gdy Roman Dmowski będący ówczesnym ministrem spraw zagranicznych, wylał kawę na mapę Polski, nad którą jadł śniadanie, tworząc w ten sposób strefę demarkacyjną pod Kielcami. Nazwa Uganda wzięła się od nazwiska założyciela-osadnika, wysłanego z polecenia ówczesnych władz przebywających w Rumunii, niejakiego Dimitrija Ugana. Jak głosi legenda dał on początek państwu. Początkowy Ugandał z czasem zmienił się semantycznie w Uganda. Nazwa ta jest bowiem łatwiejsza do wymówienia dla tubylców. Pracują oni jeszcze nad odpowiednią deklinacją nazwy swojego kraju, która jest na razie w fazie wstępnej.

Gospodarka i przemysł

Mieszkańcy kraju żyją głównie z wyrębu pobliskich lasów i z okradania się nawzajem. Ten dziwny sposób zarobku, wedle prognoz ekonomistów amerykańskich, jest trzecim po gospodarce socjalnej i kapitalistycznej, zaginioną drogą ekonomiczną. Obecnie trwają prace nad zastosowaniem jej na szeroką skalę w krajach basenu Morza Bałtyckiego. Gospodarka ta nazwana złodziejską ruszyła w Polsce, wraz z pojawieniem się na scenie politycznej Leszka Balcerowicza.

Uganda jest więc pionierem we wdrażaniu czysto złodziejskiej gospodarki.

Mieszkańcy

Uganda jest mocno zróżnicowana etnicznie. Nieliczne wyprawy prowadzące w tamtym kierunku, dowiodły, że ciemny kolor skóry tubylców spowodowany jest spożyciem nadmiernej ilości alkoholi przemysłowych. Mieszkańcy tego kraju są zamknięci w sobie. Rzadko komukolwiek otwierają drzwi, co uniemożliwia przeprowadzenia spisu ludności. Rzadko także wychodzą z domów, dlatego hodują drób oraz inne zwierzęta nadające się do spożycia, by nie opuszczać swoich domostw w celu udania się do sklepu.

Przykładowe dane

  • Powierzchnia: 230 hektarów (+/-20 gdyż rzeka Młynówka wylewa raz na jakiś czas);
  • Liczba mieszkańców na metr kwadratowy: mało;
  • Liczba mieszkańców ogółem: trochę więcej;
  • Stan PKB: 43 dolary;
  • Stan wojsk: trzy sztachety i achtung zakopany w lesie;
  • Szczególne walory turystyczne: brak.

Zobacz też