Underground

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Underground – miejsce pod ziemią, w którym znaleźć możemy wielu artystów wybierających swoich fanów spośród ludzi, którzy chcą być inni niż wszyscy.

Inne (bardziej dworne, medialne (!) i „true”) określenie dla sztuki undergroundowej to sztuka offsetowa.

Literatura

Z dokładnością do niemieckiego pedantyzmu przy chowie krów napisane książki na tematy tak trudne, że nie ma szans zainteresować tym pospólstwo. Ciężko zainteresować np. psychodramą fanów lekkiego, zgniłego łatwym piórem Harry'ego Pottera, a właściwie – jest to w cholerę niemożliwe.

Malarstwo

Obraz, którego kolorystyka będzie maksymalnie oczojeCenzura2.svg, a symbolika znana tylko wąskiemu kręgowi odbiorców, którzy sami malują w podobnym, undergroundowym stylu.

Crystal Clear app Volume Manager.png Autor tej sekcji wpisał tu raptem parę słów. Jeżeli denerwuje Cię takie postępowanie – rozwiń ją.

Muzyka

Underground w muzyce jest największy, albo raczej najbardziej znany, bo innych ludzi podziemia szerzej nie znamy.

Metal

Metale, metalowcy, czy jak tam się oni nazywają, są fanatykami undergroundu. Każdy metalowiec, który wyszedł na powierzchnię się sprzedał i ośmiesza gatunek muzyki, i tak w ogóle, to on już nawet nie tworzy metalu.

Punk

Punki buntując się przeciw wszystkiemu i wszystkim osiedli w undergroundzie, gdzie jest mniej wszystkiego i wszystkich. Jednak czasem buntują się przeciw podziemiu. Lubią czarne ubrania z dziwnymi kolcami, które prawdopodobnie służą do kopania tuneli.

Hip-hop

Hip-Hopowcy też chcą być w podziemiu, udaje się to jednak nielicznym bo reszta woli drogie samochody, piękne panie lekkich obyczajów i złote łańcuchy.

Polityka

W polityce w podziemiu jest się nie dlatego, że chcesz, ale dlatego, że naród cię nie chce. Do podziemia z niewyjaśnionych przyczyn zeszło LPR i Samoobrona, być może był to spisek przeciwko dobru narodu Polskiego, jak i całego świata.

A jednak się kręci!

Wielu z przedstawicieli undergroundu wychodzi na powierzchnię przez studzienki i kanały, zwane również mediami, wtedy robią się źli i komercyjni, a ich starzy fani mówią, że chcą tzw. powrotu do korzeni. Może być to związane z tym, że artyści undergroundowi wobec swojej biedy muszą odżywiać się korzeniami.


Crystal Clear kdm user male.svg To jest tylko zalążek artykułu z dziedziny socjologii. Jeśli rozumiesz swoją sąsiadkę – rozbuduj go.

Crystal Clear app knotify.png To jest tylko zalążek artykułu z dziedziny muzyki. Jeśli wytrzymasz 10 minut w słuchawkach – rozbuduj go.

Jdt-str.GIF To jest tylko zalążek artykułu z dziedziny literatury. Jeśli nie masz uczulenia na książki – rozbuduj go.