Unia Tarnów

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Unia Tarnów – klub żużlowy znajdujący się w Tarnowie, pomiędzy Biadolinami Radłowskimi a Pogórską Wolą. Trzykrotny Drużynowy Mistrz Polski na Żużlu.

Osiągnięcia[edytuj]

W 2004, 2005 oraz w 2012 roku Unia Tarnów sięgała trzykrotnie po mistrzostwo Polski, niestety później zabrało pieniędzy nawet na waciki dla juniorów. W 2009 roku Unia awansowała do Ekstraligi.

Kibice i Hymn[edytuj]

Prostacy, buczoki – tak nazywa się kibiców Unii. Jak przystało na porządnych kibiców, posiadają swoje forum, co prawda założone na cudzej domenie, ale… Niestety u „buczoków” bardzo kuleje geografia, ponieważ nigdy nie mogą pojąć, ze Ukraina zaczyna się za Przemyślem, a nie tuż przed Rzeszowem.

Najlepszy tarnowski zespół rockowy stworzył hymn dla jedynej drużyny żużlowej z małopolski pt. Unia Pany. Nie ma go nawet na YouTube. Warto dodać, że tamtejszy najlepszy żużlowiec – Janusz Kołodziej w pięknym stylu wywalczył brązowy medal na Indywidualnych Mistrzostwach Polski w Toruniu, mimo, że jechał na tym torze pierwszy raz, ale to wina tego, że miejscowemu Jagusiowi podłożono flaszkę w parku maszyn, a Miedzińskiego poczęstowano blantem, którego wypalił już przed pierwszym biegiem. Po dwóch zupełnie nieudanych sezonach w „Ekstralipie” w 2011 roku drużyna będzie mieć w składzie takich zawodników jak Hancock, Kołodziej, Holta, Vaculik, Madsen, Ułamek, Gomólski czy Kostro, czyli być może w końcu coś pokażą a nie będą się kompromitować cały czas.

Kadra[edytuj]

Seniorzy:

  • Kenneth Bjerre – duński zawodnik. Typowy kasiarz.
  • Janusz Kołodziej – wielki idol tarnowian. Jeździ dobrze, bo swój sprzęt tankuje zieloną herbatą.
  • Leon Madsen – skrzat rodem z Danii. Wraca po tym jak zabrakło mu hajsu zarobionego w Gdańsku.
  • Mikkel Michelsen – zdolny, młody Duńczyk.
  • Piotr Świderski – typowy zapchajdziura.

Juniorzy:

  • Damian Dąbrowski – póki co myje bandy i czyści buty kolegom.
  • Arkadiusz Madej – Wynalazł tajemniczy styl składania się w łuk. Nikt go jeszcze nie zdublował.