Upiór w operze

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
BEZ SĘSU.
Jasiu Śmietana o fabule Upiora
Tak, początek tej pieprzonej piosenki z Upiora jest zerżnięty z Echoes – ma takie same nuty, ma takie samo metrum i ma takie samo wszystko. Sukinsyn.
Roger Waters o Upiorze i jego twórcy
Jeszcze niedawno śpiewała baranim głosem!
Meg Giry o swojej przyjaciółce Christine Daae

Upiór w operze (ur. 1986) – musical skomponowany przez niejakiego Andrew Lloyd Webbera. Wystawiany wszędzie , gdzie się da.

Fabuła[edytuj]

Ta sztuka jest tak długa, że nie będziemy jej streszczać – za dużo pracy. Powinno wystarczyć to, że Upiór jest klasyczną love story z bardzo klasycznym zakończeniem.

Bohaterowie[edytuj]

  • Upiór Erik – facet z poważnymi kompleksami. Podaje się za Ducha Opery i pisze długie listy do jej właścicieli. Jest pokrzywdzony przez los, bo zaciął się przy goleniu urodził się ze zdeformowaną twarzą. Jednak przekupił Kryśkę był tak pociągający, że ukochana poszła z nim do jego piwnicy królestwa, gdzie zamieszkiwał odkąd był zmuszony do ucieczki z domu rodzinnego.
  • Christine Daae – osierocona córka szarpidruta wybitnego skrzypka. Słyszy głosy. Myśli, że zna Anioła Muzyki, jednak kiedy okazało się, że jej Aniołkiem jest oszpecony geniusz, Krycha, prowadzona chęcią bogactwa i dostatku namiętnym uczuciem, rzuciła się w wir miłosnych uniesień w towarzystwie kolegi, z którym kiedyś czytała książki paszteta de Szani.
  • Raoul de Chagny – przez Phanów nazywany pieszczotliwie Kluchą. Przyjaciel Krysi z dzieciństwa, razem czytali książki.

Muzyka[edytuj]

Upiór jest skomponowany w taki sposób, że każdy miłośnik muzyki znajdzie tu coś dla siebie, niezależnie od tego, czy lubi Pink Floyd, muzykę klasyczną, disco polo czy kolędy. Upiór zawiera zrzynki z tych wszystkich gatunków!

Sukces![edytuj]

To oczywiste, że taki musical musiał odnieść sukces. Okrzyknięty został spektaklem wszech czasów, a Andrew zbiera za niego kasę non stop. Może mu się przydać, gdyż zbliżają się procesy wytoczone mu przez autorów zerżniętych utworów.


Crystal Clear app knotify.png To jest tylko zalążek artykułu z dziedziny muzyki. Jeśli wytrzymasz 10 minut w słuchawkach – rozbuduj go.