Vimeo

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Vimeo Logo.svg

Vimeo (ang. MojeVideo) – podróbka Youtube, jednak o niebo lepsza. Posiada jakiś dziwny odtwarzacz działający tylko na jedynej słusznej przeglądarce, a mimo to nie ma tam wielu dzieci neo, co jest dodatkowym powodem krytyki serwisu. Ponadto, przesyłanie trwa tam wieki, mimo zerowego ruchu na serwerach.

Typowe komentarze

Na Vimeo jest mało polskich filmów, ale to nie oznacza że nie ma polskich komentarzy:

  • Fajne..
  • Kto z polski?
  • Masz suba!
  • Czym nagrywasz?

Niestety, pod angielskimi filmami nie ma za dużo polskich komentarzy. Te wymienione wyżej spotykane są w prawie każdym polskim filmiku.

Lubię, Nie lubię, subskrypcja i inne przyciski

Największa wadą Vimeo jest brak przycisku Nie lubię. Jeśli chcesz polubić dany filmik, musisz go dodać do Ulubionych, a zamiast Subskrybuj jest Follow co znaczy Śledzić czy Obserwować. Oprócz tych podstawowych przycisków są jeszcze 2: Stats i Download. Stats to statystyki które pokazują to, co Youtube daje bez pytania (liczbę komentarzy, wyświetleń i polubień), a Download to magiczny przycisk pozwalający na pobranie video na własny komputer i olanie licencji na korzystanie z filmiku, na który Google nie stać i każe ludziom tworzyć sobie własne.

Język serwisu

Vimeo udostępnia tylko 4 języki: angielski, hiszpański, niemiecki oraz francuski. Oczywiście twórcy planują język polski. Będzie on dostępny w czerwcu tego roku. Nie wiadomo tylko kiedy.

Zobacz też

Linki zewnętrzne


Crystal Clear app klaptop.png To jest tylko zalążek artykułu z dziedziny informatyki. Jeśli klikasz szybciej niż myślisz – rozbuduj go.