Wąsy

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Wąsy – tłusty nawis pod nosem. Wąs może być obcięty, co daje wrażenie łysego wara. Mogą je posiadać osobniki męskie oraz stare babcie (purty), które nie dosięgają ręką do wąsa i nie mogą go golić.

Rodzaje wąsów[edytuj]

Rodzajów wąsów jest wiele, najpopularniejsze są proste, średniej długości. Czasem spotyka się także długie i zakręcone. Wszystko zależy od noszącego je osobnika. Wąsy to również ozdoba męskości i twardzielstwa. Zastosowań wąsów jest mnóstwo, nie dość że są ozdobne, to i również bardzo przydatne w codziennym życiu, np. ten puchaty wąsik może posłużyć nam jako domowe zwierzątko, które nigdy nie ucieknie, nie trzeba wcale takiego puszka karmić, a na dodatek zawsze można go pogłaskać i nosić przy sobie. Kolejnym zastosowaniem wąsa jest np. że posłuży on nam jako spiżarka, ile razy pod wąsem możemy zwędzić kawałek ogórka czy szynki i okruchów z babcinego ciasta. Naszym kolejnym zastosowaniem owłosienia jest to, że zawsze ogrzewają nas choć trochę na zimę, hamują też smarkotok, gdy mamy katar. Dzięki wąsisku czujemy się bezpiecznie i bardzo rycersko. Wąsy możemy spotkać na każdym kroku – czy w barze, czy na ulicy. Mężczyźni noszą je, by piękne białogłowy zwróciły na nich uwagę, a kobiety z owłosieniem mają wielką frajdę poczuć się choć trochę jak mężczyzna.

Stosunek świata do wąsów[edytuj]

Ostatnimi czasy wąsy są coraz bardziej lubiane. 0,9% lasek leci na wąsy. To zaskakujący wynik w porównaniu z poprzednimi latami (2007 – 0,6%, 2006 – 0,2%, 2005 – 0,09%, 2004 – 0,04%). Chyba, że jesteś Małyszem.

Ciekawostki[edytuj]