Władysław I Herman

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Więc mówisz, że biskupa Stanisława zabił mój brat?
Nie wiem
Legendarne Hasło Władysława

Władysław Herman (ur. 1043, zm. 1102) – książę Polski z dynastii Piastów.

Przejęcie tronu[edytuj]

Po tym jak Bolesław II Śmiały narobił sobie kłopotów, i musiał uciekać do Las Vegas, dopiero po jego śmierci na emigracji na tron zasiadł Władzio. Niestety, rządzenie Polską było maratonem, a on okazał się niepełnosprawny. Nie uważam, iż koronacja mnie by coś zmieniła powiedział, po czym wskoczył do basenu na główkę. Nie zabiegał o koronę, w samej rzeczy, nawet nie sprawował prawdziwych rządów(Bo kto by mu pozwolił po tym jak zaczął płacić Czechom rentę za Śląsk, i ożenił się z Niemką), gdyż robił to za niego Sieciech, w niektórych kręgach znany jako Dmuchany Bombowiec. Wszystkim możnym starającym się umocnić swoją pozycję względem ówczesnego księcia, w porze obiadowej wysłał na fax zdjęcia swojej dupy, co jak piszą kronikarze Strasznie zniesmaczyło to możnych nie wspominając już o niezmiernej irytacji, oraz odruchach wymiotnych. Wiadomość o żarcie Sieciecha z faxem nasunęła wiele pomysłów na jeszcze lepsze żarty związane z tą maszyną, więc na tron Polski nie brakowało chętnych. Nawet syn Bolesława Śmiałego przyjechał do kraju żeby objąć tron i zrobić komuś psikusa, ale został otruty moczem konia. Po usunięciu najważniejszego przeciwnika Władysław Herman wysłał swojego syna Zbigniewa w pizdu, by jego syn Bolesław III Krzywousty mógł samemu robić żarty z faxem po śmierci samego Hermana.

Panowanie[edytuj]

W roku 1090 Władysław pojechał na Pomorze Gdańskie by przyłączyć je do siebie, a przy okazji spuścić trochę wpierdolu. Co prawda udało mu się podbić tereny wroga, i obstawić miasta wojskiem aby tym odechciało się buntów, lecz pod koniec roku panowie z północy pozbierali się, i zaczęli atakować Polskę na granicy. Sieciech chciał coś z tym zrobić, ale mu nie wyszło. 3 lata później zbuntował się Śląsk, a Czeski król z pomocą szlachty która nie zapomniała przykrości jakiej dostarczył im fax Sieciecha, sprowadzili z powrotem do Polski Zbigniewa, i wysłali go przeciwko ojcu. Sieciech skopał mu dupę, uwięził go, i opanował Śląsk. Na nieszczęście Sieciecha Zbigniew znany był z wielu imprez za swój mocny łeb, i bycie kaczi nawet ze śmiertelną dawką alkoholu we krwi. Nie ciężko się zatem domyśleć, że lud domagał się wypuszczenia Zbigniewa, i 4 beczek piwa dla niego. Zbigniew został wypuszczony, i mianowany wraz ze swoim bratem, Bolesławem Krzywoustym na kierowników imprezy pomorskiej, lecz ci po zmysłowej nocy razem w jednym pokoju naradzili się, i zbuntowali się przeciwko Władziowi I, jak i Sieciechowi, który teoretycznie nie miał tu nic do gadania, i zażądali podziału kraju na nich dwóch. Herman zrobił co kazali, jednak dalej się nie lubili ze względu na to że Zbigniew nie dostał tego piwa które Sieciech miał mu dać. W związku z tym Sieciecha wywalili z imprezy, i sytuacja ucichła.

Podział kraju[edytuj]

Władzio wziął mapę polski i mazak do ręki, zamknął oczy, i starając się namalować penisa, bardzo zgrabnie podzielił kraj na dwóch braci. Zbigniew dostał Kujawy, Wielkopolskę i ziemię sieradzko-łęczycką, a Bolek Śląsk i Małopolskę. Mazowsze zostawił sobie Herman, ale po jego zejściu zagarnął je sobie Zbigniew.

Śmierć[edytuj]

4 czerwca 1102 roku Władysław I Herman zginął. Stwierdzili mu zgon, bo umarł.