Władysław Kosiniak-Kamysz

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Władysław Kosiniak-Kamysz

Władysław Kosiniak-Kamysz (ur. 10 sierpnia 1981 w Krakowie) – polski lekarz, polityk, prezes PSL. Pomimo znalezienia się w opozycji trzyma z PiSem, bo proponował dodanie snopka siana do projektu godła forsowanego przez Andrzeja Dudę, oglądał serial, w którym Andrzej Duda występował oraz apelował o spokój podczas puczu kanapkowego. Osoba tak barwna jak uprawa ciecierzycy w Kębłowie. Do tego stopnia, że wszyscy nadal myślą, że w PSL rządzi Janusz Piechociński, który teraz woli podawać statystyki rolnicze na Twitterze niż apelować o spokój.

Pomimo nijakości Kosiniak-Kamysz aktywnie uczestniczy w życiu politycznym. 7 lutego 2017 roku wpadł z Schetyną do ambasady Niemiec, by móc otrzymać wskazówki, co należy robić, by przywrócić koalicję PO-PSL oraz kondominium. Krótko przed puczem kanapkowym spotkał się z Schetyną, Ryszardem Petru i dwoma innymi ludźmi w celu napisania przemowy aktywującej naród do obalenia legalnie wybranej władzy. Największym wkładem Kosiniaka było poprawienie wszystkich błędów merytorycznych naniesionych przez Petru. Dopiski Władysława o objęciu programem 500 paczek żyta polskich rolników skreślono w Berlinie.

Program polityczny Kosniaka-Kamysza

Władysław Kosiniak-Kamysz od lat kontynuuje politykę PSL. I tak wiernie przestrzega następujących zasad:

  • gdy rządzi Prawo i Sprawiedliwość to należy im się podlizywać w imię dobra rolników;
  • gdy rządzi Platforma Obywatelska to należy im się podlizywać w imię dobra rolników;
  • gdy rządzi ktoś inny to należy się podlizywać w imię dobra rolników;
  • gdy rządzi Polskie Stronnictwo Ludowe to należy podlizywać się rolnikom w imię dobra samorządowych obsadzonych przez ludowców.


P vip.svg To jest tylko zalążek artykułu biograficznego. Jeśli widziałeś tę osobę na ulicy – rozbuduj go.

Society.svg To jest tylko zalążek artykułu z dziedziny polityki. Jeśli dostajesz wypieków na widok obrad Sejmu – rozbuduj go.