Wiedza Amerykanów o świecie

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Plik:Mapkausa.svg

– What is the word for „roof” in Polish?

– It is „dach”!
– Ok, good! And what is the word for „roof” in German?
– It is „dach” too.
– So our President has not been mistaken when he said „Polish death camps”. Poland and Germany is the same country.

Lekcja geografii na amerykańskim uniwersytecie
– Who was Ludwig van Beethoven?

– Beethoven was a dog.

Lekcja muzyki na amerykańskim uniwersytecie

Wiedza Amerykanów o świecie – abstrakcyjne pojęcie wytworzone na potrzeby filmów science-fiction. Zasadniczo ogranicza się ona do umiejętności odróżnienia Chin od Europy, jednak bardziej wykwalifikowani eksperci posiedli umiejętność rozróżnienia bliższych sobie terenów, na przykład lasów równikowych od syberyjskiej tundry.

Znawcy

Niewątpliwie najbardziej wykwalifikowanymi znawcami świata „pozaamerykańskiego” są eksperci wojskowi oraz niektórzy byli prezydenci, którzy posiadają znakomitą wiedzę na temat występowania na całym świecie terenów roponośnych. W przypadku odkrycia naftowego Eldorado, znawcy natychmiast rozpoczynają błyskawiczne badania na temat problemów dotyczących kraju, w którym występują pokłady. Efektem ich badań zazwyczaj jest stwierdzenie, że dany kraj stanowi zagrożenie terrorystyczne i w związku z tym niezbędna jest interwencja zbrojna.

Jednym z największych osiągnięć amerykańskich ekspertów jest stwierdzenie, że pokładom ropy naftowej zawsze towarzyszą pokłady broni atomowej.

Amerykanie wiedzą gdzie bronić praw człowieka
B-52 bombarduje bardzo precyzyjnie, wszystkie bomby trafiają w ziemię

Fakty

Napis „Stany Zjednoczone” występuje na każdej mapie konfliktów zbrojnych, oraz jest najczęściej powtarzającym się napisem na mapie Bliskiego Wschodu – także tej przedstawiającej konflikty zbrojne. Jest to kolejny dowód, że najwybitniejszymi znawcami świata są amerykańscy wojskowi, których obecność została zapieczętowana na niemalże całej powierzchni ziemi. Zazwyczaj takie adnotacje umieszczane są na mapach prezentujących historię najbliższą – gdyby mapa przedstawiała historię odleglejszą, wówczas zabrakło by na niej miejsca na umieszczanie napisu Stany Zjednoczone.

Najlepszy kupiec

Wiedza ekonomiczna

Amerykańscy eksperci posiadają znakomitą wiedzę na temat potrzeb gospodarczych całego świata. W razie potrzeby Stany Zjednoczone są w stanie zaopatrzyć kraje rozwijające się w produkty codziennego użytku – między innymi granaty, kałachy, bazooki, bomby wodorowe i innego rodzaju zabawki. Zachowują przy tym wszystkie pokwitowania, ażeby w przyszłości otrzymać należną zapłatę w postaci ropy naftowej. Wiedza ta przekazywana jest z pokolenia na pokolenie.

Podczas II wojny światowej Stany Zjednoczone prowadziły bardzo mądrą politykę wojny ekonomicznej polegającą na zaopatrywaniu III Rzeszy w broń, celem stworzenia konkurencji dla jej przemysłu zbrojeniowego.

Edukacja

Amerykańska edukacja stoi na bardzo wysokim poziomie, dla lepszego przyswajania wiedzy przez amerykańskie dzieci. Do najbardziej popularnych technik należy uproszczanie – Europę przedstawia się jako państwo, zaś kraje europejskie jako stany. Na bardzo wysokim poziomie stoi nauka języka francuskiego, który jest najczęściej używanym w Europie.

Wiedza językowa

Amerykanie posiadają znakomitą wiedzę na temat języków obcych. Przeciętny Amerykanin witając się z przedstawicielami innych narodowości używa następujących zwrotów:

Wiedza o poszczególnych państwach europejskich

Amerykanie posiadają znakomitą wiedzą o poszczególnych państwach europejskich

Wiedza o Polsce

W dziedzinie wiedzy o Polsce zdecydowanie górują amerykańskie feministki. Podobno już kilka lat temu odkryto niepodważalne dowody świadczące o tym, że Piłsudski był kobietą, a jego atrybut męskości, jakim miały być wąsy, był rekwizytem z balu maskowego.

Wiedza o Austrii i Szwajcarii

Amerykańscy eksperci do tej pory nie zgadzają się ze swoimi europejskimi odpowiednikami, którzy twierdzą, że językiem urzędowym w Austrii jest niemiecki. Sądzą za to, że logicznym i niepodważalnym faktem jest używanie w Austrii języka australijskiego. Ponadto wciąż uważają, że językiem urzędowym w sąsiedniej Szwajcarii jest odmiana języka szwedzkiego.

Wiedza o Niemczech

Specjalistami z zakresu wiedzy o naszych sąsiadach zza Odry są amerykańscy historycy wojenni i ekonomiści. Niemcy są znane przez Amerykanów jako największy rynek zbytu dla amerykańskiego przemysłu zbrojeniowego podczas drugiej wojny światowej, jak również największa amerykańska Tarcza antyrakietowa podczas Zimnej Wojny. Ponadto Niemcy są uważane za ostoję pieśni wojskowej, zapewne za sprawą amerykańskiej bazy w Rammstein, której zbieżność nazw z niemieckim zespołem industrial-metalowym nie może być przypadkowa.

Wiedza o państwach Beneluksu

Holandia jest jednym z ulubionych krajów Amerykanów, jak również najlepiej poznanym – jest jednym z niewielu narodów europejskich, w którym legalny jest towar, który konsumuje 99 % Amerykanów powyżej 13 roku życia. Poza tym Amerykańscy historycy stwierdzili, że kraje Beneluksu pochodzą od Szwajcarii, bowiem Holandia słynie z produkcji sera, a Belgia czekolady, a więc dóbr, z których produkcji słynie także Szwajcaria. Luksemburg zaś powstał, według Amerykańskich ekspertów, z racji, że nie było komu produkować zegarków.

Wiedza o Francji

Amerykanie posiadają niesamowitą wiedzę na temat prezydentów Francji. W Stanach Zjednoczonych trwa obecnie wymiana wszystkich podręczników szkolnych, bowiem po wyborze Francois'a Hollande na prezydenta Francji uznano, że od tej pory Francja i Holandia stały jednym krajem. Za czasów prezydentury kochanka Carli Bruni Amerykanie postrzegali Francję jako kraj wyspecjalizowany w produkcji sarkofagów. Za rządów Jacquesa Chiraca większość Amerykanów uważała Francję, zwłaszcza za sprawą nazwiska Prezydenta, za swojego najlepszego sojusznika w Inwazji na Irak (Jacques Chirack – Attack on Iraq).

Wiedza o Rosji

Rosja nadal jest przedstawiana jako Związek Radziecki, toteż Białoruś, Ukraina, czy Kazachstan są w postrzegane jako Stany, a nie osobne państwa. Wojnę rosyjsko-gruzińską z 2008 roku 99 % Amerykanów uważa za Wojnę domową. Mieszkańcy Kraju Wiecznej Szczęśliwości ulubowali sobie słynnego rosyjskiego aktora – Dmitrija Miedwiediewa. Rosja jest szczególnie znana amerykańskim koneserom wyrobów przemysłu spirytusowego, którzy bardzo chętnie stosują je także jako paliwo rakietowe.

Wiedza o państwach skandynawskich

Zimno i roponośnie.

Wiedza o państwach Europy Południowej

Ciepło i nieroponośnie.

Wiedza o państwach Europy Wschodniej

Według amerykańskich polityków każde państwo Europy Wschodniej kiedyś było w ZSRR, jest lub chce być w UE i mieszkają tam sami alkoholicy. Ostatnio wiedza ta zupełnie przypadkowo wzbogaciła się – do Amerykanów w końcu dotarło, że Ukraińcy to nie Rosjanie i że da się ich nieźle wycisnąć, udając ich obrońców. Ten ruch Obamy tak zdenerwował Putina, że od kilku miesięcy Amerykanie jednak myślą, że wybuch wściekłości uczynił z Europy i Atlantyku nowy ocean.

Wiedza o Krajach Arabskich

Amerykańska wiedza o krajach arabskich przedstawia się w najkrótszej i najtreściwszej formie zarazem. Ogranicza się do dwóch twierdzeń:

 • Twierdzenie stare – ropa za broń
 • Twierdzenie nowe – ropa za żywność

Wiedza o Chinach

Dolar kryzysowy wydany przez Chiński Narodowy Bank Stanów Zjednoczonych

W tej dziedzinie przodują amerykańscy ekonomiści. Chiny są największym bankiem dla USA – udzielają Stanom Zjednoczonym pożyczek w wysokości kilkudziesięciu kilometrów banknotów studolarowych ułożonych jeden na drugim. W związku z tym Chiny są postrzegane w USA jako najlepszy nauczyciel matematyki dla Amerykanów, bowiem operacje na tak olbrzymich liczbach wymagają wyszkolenia odpowiednio wykwalifikowanej kadry matematycznej. Chiny są zaufanym partnerem Stanów Zjednoczonych, toteż zamierza się udzielić im licencji na drukowanie Dolara, zwłaszcza w czasach kryzysowych. Owe licencje mają także przyczynić się do olbrzymiego rozwoju chińskiego przemysłu papierniczego produkującego na potrzeby dodruku.

Wiedza o Organizacji Narodów Zjednoczonych

Amerykanie posiadają znakomitą wiedzę na temat ONZ. Potrafią szczegółowo opisać znane osobistości. Dzięki amerykańskim uczonym wiemy więcej chociażby na temat sekretarzy tej organizacji:

 • Ban Ki Moon – w młodości dostał bana w Mario za chodzenie w kimono, oraz kopnięcie admina z półobrotu.
 • Kofi Anan – wynalazca kawy (ang.coffee) Anan. Każdy Amerykanin, zapytany, kim jest Kofi Anan odpowie, że Coffee is a drink.

Wiedza o walutach obcych

Każdy Amerykanin zna znakomicie wszystkie waluty świata, włącznie z nominałami, kolorami oraz zabezpieczeniami i symbolami dla niewidomych. Niewątpliwie najlepiej znaną przez Amerykanów walutą jest funt brytyjski. Amerykanie znają mnóstwo alternatywnych nazw dla brytyjskiej waluty, nieznanych nawet samym Brytyjczykom:

 • Waluta Królowej Elżbiety
 • Dolar Brytyjski
 • Floren Brytyjski
 • Korona Brytyjska
 • Frank Brytyjski
 • Euro Brytyjskie
 • Lir Brytyjski
 • Drahma Brytyjska
 • Peso Brytyjskie
 • Rubel Brytyjski
 • Bryt Brytyjski
 • Złoty Brytyjski
 • Dime Brytyjski