Wii U

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Wii U
WiiU.svg
Wii U Console and Gamepad.png
Z tym po prawej nie mylić z Xbox 360
Producent Nintendo
Generacja ósma
Premiera JP 8 grudnia 2012
USA 18 listopada 2012
EU 30 listopada 2012
CPU IBM POWER
GPU AMD Radeon HD
Kontrolery Wii U GamePad, Wii U Pro Controller, Wii Remote (Plus), Wii Nunchuk, Wii Classic Controller, Wii Classic Controller PRO, Wii Motion Plus, jOG, Wii Balance Board
Połączenie Wi-Fi IEEE 802.11 b/g/n
4 × USB 2.0
Kompatybilność Wii
Poprzednik Wii
 
How U will play next?
Nintendo z pytaniem o literce U
Procesor Wii U jest straszny i wolny. Nie będziemy pracować nad takim śmieciem!
Oles Shishkovtsov o Wii U
Łii juu łii juu łii juu!
Karetka pogotowia o Wii U

Wii U – konsola do gier wideo posiadająca nietypowy tabletokontroler z dotykowym ekranem. Dostępny w wersji Basic Pack (biały, 8GB pamięci) i Premium Pack (czarny, 32 GB pamięci i dołączona gra Nintendo Land). To jedyna konsola Nintendo, która pokazuje Księżniczkę Peach w rozdzielczości Full HD.

Kontrolery

Wszystkie kontrolery z Wii są kompatybilne z Wii U, co nie znaczy, że w każdej grze będzie można ich użyć do czynności tj. skakanie, stąpanie, fikanie itp.

Wii U GamePad

To niezwyczajny tabletoakceleratożyroskopogałkoprzyciskokontroler. Jest wielkości takiej samej, co konsola. Może służyć jako:

Wii U Pro Controller

Pro Controller (zwany czasem Pro Controllerem), sprzedawany oddzielnie, wyróżnia się wyłącznie podobieństwem do zwyczajnych kontrolerów. Jest tylko łatwiej gałki trzymać.

Miiverse

Rysować każdy może, ale walić ni ma komu
Detektor Rysowania Penisów zajmuje zbyt dużo pracy...
Satoru Iwata o rysowaniu w Miiverse[1]

Miiverse to sieć społeczna dla graczy posiadających konsolę od Nintendo. Szaleni fani gier z Mario w roli głównej upodobali sobie opisywanie wrażeń za pomocą rysunku malowanego na ekranie gamepada. Ponad 20% osób rysuje jednego lub więcej penisów. Z tego wynika, że gracze są naprawdę hardcorowi.

W niektórych grach pojawiają się takie posty, gdyż gra prosi o postowanie z powodu ukończenia danego poziomu w New Super Mario Bros. U lub atrakcji w Nintendo Land. Opcja wyłączenia takich komunikatów jest niezwykle precyzyjnie ukryta.

W niedalekiej przyszłości Miiverse ma także się pojawić na smartfonach, tabletach, pecetach i innych konsolach[2].

Nintendo TVii

To serwis telewizyjny, który składa się z serwisów: Netflix, Hulu Plus, Amazon Instant Video i RedTube YouTube. Podczas oglądania można obejrzeć sobie informacje o filmie z Nonsensopedii Wikipedii (nielegalnie) i IMDb. W Polsce jest niedostępny, choć ipla, TVN Player mogły się w nim pojawić.

Wii U Internet Browser

Przeglądarka internetowa Wii U potrafi wyświetlić stronę główną Nonsensopedii (gdyż ona jest w HTML 5). Niestety nie obsługuje animacji Flash. Aby ukryć szpetnie wyświetlające się strony w tej przeglądarce, została dodana kurtyna, która do tego służy. Jest to kopia IE 0.9 w wersji beta.

Przypisy

  1. http://www.p4rgaming.com/?p=481
  2. Będzie dostępne z poziomu przeglądarki