Windows NT

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Podzi… a nie, to nie to

Windows NT – kolejny system[1] Microsoftu, stworzony dla dużych firm, używany przez kobiety w kuchni i dzieci neo, które myślą, że mogą być pr0. Jest to porażka Microsoftu, któremu pomimo wydania sześciu Service Packów nie zdołał tego naprawić.

Cała jego rewolucyjność opiera się na tym, iż (przynajmniej zgodnie z twierdzeniem Microsoftu) posiada własne jądro[2].

Historia

No, teraz możesz oddawać pokłony
A to level up

Po tym, jak Windows 95 okazał się klapą wielkim sukcesem technologicznym i najlepszym systemem świata, Microsoft uznał, że trzeba zrobić jeszcze większe gówno coś jeszcze lepszego. W tym celu uznał, że zrobi nowy system, mieszając resztki starego softu i byle jaki bardzo atrakcyjny dla oka i futurystyczny interfejs. System, który w wyniku tego powstał był tak doskonały, iż Bill Gates uznał, że jest zwykły użytkownik nie zasługuje na możliwość obsługiwania tego oprogramowania. Oczywiście, dzieci neo o tym nie wiedzą. Tajemnica wciąż pozostaje nierozwiązana.

Wygląd

Wbrew powszechnej opinii, interfejs Windows NT nie jest interfejsem Windows 95. Jest to jedynie plotka zazdrosnej konkurencji. W końcu, jak inaczej wyjaśnić, że logo Windows 95 przedstawia okna na dziennym tle, a to NT – na nocnym?

Technicznie – bardzo ładnie animowane okna, oczywiście z interfejsem aero. Niestety, Microsoft umieścił ten styl tylko w jednej wersji, wydanej 29 lutego 1997 roku. Ci, którzy tej wersji nie posiadają, muszą pozostać przy zwykłych oknach z niebieską ramką i szarym tłem.

Wersje

Windows NT został wydany kilku wersjach:

 • Windows NT 4.0[3] Workstation – bardzo rozbudowana wersja, stworzona dla serwerów;
 • Windows NT 4.0 Enterprise – prosta wersja na jednostki robocze (ang. workstation);
 • Windows NT 4.0 Server – i tu jest problem, jako że do dzisiaj nikt nie odkrył, do czego ten system służy.

Możliwości sprzętowe

Aby system nie spowodował zgonu u użytkownika (w końcu taki beznadziejny wspaniały), MS nie dołączył do niego sterowników dla USB (i kilkuset innych urządzeń). Jednak, jest to spowodowane chęcią odpędzenia od tego systemu dzieci neo (jako, iż każdy informatyk potrafi samodzielnie zaprogramować owe sterowniki[4]).

W wyniku powyższego problemu, połączenie się z Internetem będzie dość trudne, jednak nie można marudzić. To w końcu taki rewolucyjny, wręcz buntowniczy system.

Łatki

Windows NT był zbyt doskonały, aby posiadać błędy. Jednak, Microsoft chciał pokazać iż pamięta o swoim doskonałym systemie, więc wciąż wydawał Service Packi. Niestety, do dziś nie odkryto, co też one wprowadzają i co zmieniają.[5]

Windows NT dzisiaj

Znajduje on zastosowanie do dziś. Jest używany w wielkich korporacjach [6], przez wyżej wspomniane dzieci neo i kobiety w kuchni. Czasem przez Urząd Skarbowy w zestawie z dyskietkami. Oni prawdopodobnie też używają tego systemu (ale to tajemnica).

Ciekawostki

 • Windows NT potrafi pokazać BSoDa przed zainstalowaniem.
 • Kiedy puści się jego płytkę instalacyjną od tyłu, słychać satanistyczne treści. Ale to nic. Kiedy puści się ją poprawnie, instaluje ona Windows NT.
 • Kiedy w Windows NT Server próbujesz zmienić rozdzielczość albo jakość kolorów[7] wywala ci BSoD'a

Przypisy

 1. Informacja niepotwierdzona
 2. Jak na Windows to naprawdę sukces
 3. Podobno wcześniej był 3.51, ale używali go tylko hardkorzy
 4. Całe zero procent użytkowników!
 5. I tak nikogo to nie obchodzi...
 6. Takich jak Microsoft albo Microsoft
 7. Domyślnie jest ich 16