Woda

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Woda kapiąca w stanie ciekłym
Woda w stanie ciekłym uczestnicząca w walce żywiołów z ogniem
Woda jest mokra
Kapitan Oczywisty o wodzie
Wodę to konie pijo, masz tu łyczek mojego piwka Pioter, w końcu niedługo osiemnastka hehe
Nosacz sundajski o wodzie
Woda jest dla leszczy
SpongeBob Kanciastoporty o wodzie
Woda ma to do siebie, że spływa.
Bronisław Komorowski o wodzie
Wszyscy ludzie którzy pili Wodę umarli.
Stara legenda ludowa

Woda, tlenek wodoru, hadwao, monotlenek diwodoru, kwas tlenowy, wodorotlenek wodoru, wodoran wodoru, DWT – bezbarwny płyn, podobny do gorzały, przez co często jest z nią mylony przez pijaków. Zwykle jest zanieczyszczony.

W chemii[edytuj]

W chemii woda jest skomplikowanym związkiem chemicznym (2 atomy wodoru i 1 atom tlenu tworzą wodę i jeśli to wiesz, to robisz siarę), powszechnie występującym we wszystkich miejscach, które nie są pustyniami lub pustkowiami bądź planetami innymi niż Ziemia. Uzależnia od siebie biliardy istot żywych, a jednak nikt jej nie zakazał. Jeszcze.

Według chemików woda jest związkiem polarnym i lubi mącić kwasy oraz rozpieprzać zasady. Na plusy i minusy.

Skład[edytuj]

Oto skład chemicznie czystej wody:

Europa Wschodnia[edytuj]

Woda w Europie Wschodniej znalazła idealne warunki, by dokonać ewolucji i zamienić się w PUiOUzWW (Powszechnie Uznawaną i Ogólnie Uważaną za Wspaniałą Wódkę). Jest zjawiskiem wysoce intrygującym przez takie autorytety jak domorośli producenci i konsumenci bimbru. Obecnie nowa woda dostarcza wielu zmartwień polskim lekarzom, usilnie wbijającym pijakom do głowy, że powoduje choroby, za to ubóstwianym przez pijaków polskich, którzy nawet założyli jej partię polityczną.

Ogólna charakterystyka wody[edytuj]

Obelgaekologów.jpg

Wzór chemiczny – . Bardzo popularny na ziemi związek umożliwiający istnienie paskudztwa o nazwie „życie”.

Rodzaje zbiorników wodnych: kałuża, klozet, zlewozmywak, koryto, wiadro, wanna, wasserman's wanna (bardzo niebezpieczna, kopie prądem.), jeziora (poniżej kropel wody), morza (powyżej i jeszcze więcej kropel wody), rzeki oraz strumyki.

Woda do zbiorników zlewa się przez tzw zlewki: rura kanalizacyjna, rzeka (składa się z góry rzeki, środka rzeki i dołu rzeki), strumyk (na przykład Wisła w czasie gdy Smok Wawelski i inne dowody świadczące o tym, że teoria ewolucji to kłamstwo po świecie chadzały).

Cząsteczka wody jest chyba jedną z najłatwiej rozpoznawalnych, gdyż jest to cząsteczka „misiowata”: atom tlenu to głowa, a przyczepione do niego dwa mniejsze atomy wodoru to uszy misia.

Geografia[edytuj]

Woda występuje we wszystkich krajach, które złożyły jej hołd. Ilość wybrzeża dla kraju zależy od wielkości hołdu. Wielka Brytania na przykład złożyła ogromny hołd z wielką pompą, przez co stała się wyspą i dostała jeszcze jedną wyspę w postaci Irlandii, a woda spada im nawet z nieba w olbrzymich ilościach. Podobnie zrobili Wikingowie, którzy dostali Islandię, Grenlandię i Nową Fundlandię. Woda nawet powłaziła im w wybrzeże, tworząc fiordy. Taka Słowenia czy Niemcy złożyły natomiast mały hołd, przez co dostały niewiele wybrzeża (Słowenia na tym gruncie bije wszystko). Niektóre kraje, jak np. Szwajcaria w ogóle nie złożyły hołdu i dostały tylko nędzne resztki w postaci jezior. Za to np. Holandia złożyła ZA duży hołd. Podobno największy hołd złożyła sama Atlantyda, ale nie możemy tego udowodnić, bo została zatopiona parę miliardów lat temu. W przypadku naszego kraju – nie dysponującemu zbyt dużym nabrzeżem, wszystkiemu winni są politycy, którzy oczywiście nie zdążyli w porę z załatwieniem odpowiednich formalności.

Lingwistyka[edytuj]

Woda w językoznawstwie to wyrazy nadające posmak znajomości większej niż w rzeczywistości treści poruszanego tematu. Ma to miejsce tak podczas komunikacji werbalnej, gdzie służy wypełnianiu czasu, jak i pisemnej, gdzie wypełnia się strony, zwykle papierowe, choć mogą być to też strony innego typu. Komunikat, który normalnie brzmiał by jako „Idę do domu” może przybrać rozbudowaną i elokwentną postać, taką jak: „Nudzi mi się, naprawdę nie ma po co tu stać i chyba sobie idę – Bolka nie ma więc chyba skoczę na chatę”. Mistrzami posiłkowania się wodą lingwistyczną, czyli tak zwanym laniem wody, są uczniowie szkół gimnazjalnych oraz licealnych (młodsi nie mają jeszcze doświadczenia niezbędnego do posługiwania się tym rozbudowanym środkiem stylistycznym, uczniowie pozostałych typów szkół nie mają dość inwencji aby stworzyć tak rozbudowane zdania, jak wymienione w przykładzie, unikając powtórzeń i błędów gramatycznych) podczas ręcznego pisania prac pisemnych z niezwykle ważnego i pożytecznego przedmiotu szkolnego, jakim jest język polski, w tym także prac i wypracowań domowych oraz wszelkich projektów zawierających słowo pisane bądź ich większą ilość - ten drugi przypadek jest nawet częstszy - z dowolnego przedmiotu uczonego w szkole lub poza nią. Klasycznym przykładem z literatury jest „Juliusz Słowacki był jednym z najwybitniejszych poetów polskiego romantyzmu, o czym świadczy jego niezwykle wielki dorobek pisarski w postaci wielu wierszy poruszających także wątki walki narodowo-wyzwoleńczej narodu polskiego. Jego utwory zawierały odwołania do mistycyzmu, ale również ludowości. Jego dzieła wpłynęły również mocno na kolejne epoki” zamiast prostszego i wszystko co potrzebne jest czytającemu mówiącego „Słowacki wielkim poetą był”. Zjawisko jest bardzo blisko powiązane, choć niekoniecznie tożsame (co jednak często się zdaża, w szczególności w śród uczniów wyżej wymienionych szkół) z mówieniem nie na temat.

Woda jest niebezpieczna![edytuj]

Info.png Główny artykuł: DHMO

Oto fakty, po których wiadomo jak woda może być zabójcza:

  • 100% osób, które miały styczność z wodą, umrze.
  • Wszyscy mordercy i psychopaci złapani przez policję przyznali się do picia wody.
  • Woda jest najczęstszą przyczyną utonięć.
  • Jest obecna we wszystkich guzach rakowych.
  • Kontakt z wodą w stanie stałym prowadzi do trwałej martwicy tkanek.
  • Para wodna jest najpotężniejszym gazem cieplarnianym.
  • Woda powoduje tragiczne w skutkach powodzie.

Zobacz też[edytuj]