Wschód

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Wschód, Orient – jedna z czterech części świata, ograniczona przez południk 0° i linię zmiany daty. Charakterystyczną cechą wschodu jest to, że wszyscy się tam pchają oprócz tamtejszej ludności. Większość wschodu została odkryta przez rosyjskich badaczy, którzy wyruszyli w tym kierunku mówiąc: Idźmy na wschód, tam musi być jakaś cywilizacja! Ależ był zonk...

Tereny wschodnie[edytuj]

Obejrzyj ten film na YouTubie
Bogata kultura Dalekiego Wschodu

Wschód to bardzo rozległe tereny. Charakteryzuje je pewna liniowość – czym dalej na wschód, tym biedniej. Gdyby nie linia zmiany daty, to na dalszych wyspach PKB byłoby ujemne. Głównym zajęciem ludności wschodniej jest rozród. Można wyróżnić następujące regiony.

Europa Wschodnia[edytuj]

Europa Wschodnia jaka jest, każdy widzi.

Bliski Wschód[edytuj]

Nie było tam słowiańskich przyjaciół, za to pchają się tam Amerykańce, więc w sumie na jedno wychodzi. Głównym tamtejszym zajęciem jest zwalczanie szatana w postaci Izraela i USA. Bliski Wschód posiada bardzo wysoko wyspecjalizowanych pirotechników. Często organizuje się tam wycieczki dla osób, które chcą się nieźle rozerwać. Wystarczy ubrać się kobiecie w zachodni strój wieczorowy, a zabawa gwarantowana.

Środkowy Wschód[edytuj]

Przez wiele lat rządzili tam Ruskie. Wszystko co się ruszało wywieźli na Kamczatkę, a co się nie ruszało przerobili na bimber. Dzisiaj pozostali tam tylko Kazachowie w czapkach uszatkach, siedzący przy ognisku i śpiewając „Fristajlo”. Dzisiaj jeżdżą tam tylko europejscy ekstremalni eksploatatorzy, którzy chcą poznać metody przyrządzania setek potraw opartych na szyszkach sosnowych i ściółce leśnej. Rdzenni mieszkańcy – Jaki.

Daleki Wschód[edytuj]

Jak się urodzi tam syn, to rodzice zasadzają drzewo. Jak z syna wyrośnie debil, to rodzice drzewo ścinają. Proszę spojrzeć – same stepy! Mongołowie nie lubią Chińczyków, Chińczycy Koreańczyków, Koreańczycy Japończyków, a Japończycy Japonek. Sportem regionalnym jest Karoshi. Jest tam jeszcze Wietnam, ale tam byli Ruskie i Amerykańce na raz, więc czasami się go nawet na mapach nie umieszcza. Istny Sajgon.

Australia i Oceania[edytuj]

Australia z Oceanią bardzo dobrze maskują się jako kraje niby-zachodnie wysokim PKB. Chociaż może to być spowodowane występowaniem kamiennej waluty, a skał u nich nie brakuje. Tylko co z inflacją? W każdym razie, nie licząc problemów z organizmami napływowymi, takimi jak owce, zające, motyle i kaktusy oraz traumatyczną historią Australijczyków, narody owe nie odbiegają od zachodnich standardów tak jak pozostała reszta.