Wydra

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Typowa wydra. Prawda, że słodka?
Ni to pies, ni to wydra.
Staropolskie przysłowie o wydrze
Otter is other.
Amerykańscy naukowcy o wydrze
Wrrrrrrr…
Typowa wydra
Wrrrrrrr…?
Wydra o tym artykule

Wydrazwierzę znane głównie z tego, że nie jest psem. Prawdopodobnie brakujące ogniwo ewolucji między foką a kotem. Należy do tych zwierząt, które są nieustannie mokre.

Życie

Wydry zajmują się głównie wyłącznie swoim sadłem i pływaniem. Wyjątek stanowi okres godowy, kiedy to zajmują się również robieniem małych wyderek. Znane są też przypadki wydr umilających sobie czas grą na hiszpańskich gitarach bądź romansowaniem z pewnymi lemurami i pingwinami (choć za prawdziwe delicje uważają małe ptaki), nie mówiąc już o dewiantkach tańczących disco polo i dokarmiających potrzebujące rekiny.

Wygląd

Wydra składa się z aparatu gryzącego połączonego z systemem warczącym, oraz komory trawiącej, do której podłączony jest aparat ruchu. Wszystko jest elegancko zwieńczone wstrętnym, śliskim, wijącym się ogonem, a całość pokrywa futro koloru w większości brązowego, nie licząc idiotycznie wyglądającego białego placka na mordzie i pod szyją. Legenda głosi, że dawno, dawno temu wydry były w całości brązowe, tyle że jedna z nich wpakowała pysk w ciasto z cukrem pudrem Roberta Makłowicza. I tak już im zostało.

Gatunki wydr

  • Wydra europejska – wersja standardowa, żyje o dziwo w Europie.
  • Wydra karłowata – wersja kieszonkowa, żyje w Azji.
  • Wydra morska – wersja hardkorowa, pływa po bezkresnych wodach Pacyfiku.
  • Wydra olbrzymia (w celu utrudnienia życia nazywana też Ariranią i Pteronura brasiliensis) – edycja rozszerzona. Uważana za gatunek zagrożony, bo nikt nie zdołał się dostać do jej siedliska – Amazonki.

Gollum

Istnieje teoria, że Gollum jest po prostu wydrą po przeróbkach – wskazuje na to jego zachowanie i wprost fanatyczne uwielbienie dla ryb. Amerykańscy naukowcy pracują obecnie nad potwierdzeniem bądź obaleniem tej hipotezy.

Znane wydry

Na świecie jest jeszcze wiele innych, mniej znanych wydr, ale… Tak, zgadłeś, nikogo to nie obchodzi.

Ciekawostki

  • Nawet najstarsi Indianie nie wiedzą, jak nazywa się samiec wydry.
  • Aktualnie trwają badania, mające jednoznacznie określić, czy wydra jest bardziej długa, czy bardziej owłosiona.

Przypisy

  1. Też myślę, że powinien nim być raczej bóbr…