Wyspy Świętego Tomasza i Książęca

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Wyspy świętych
Stolica kościół (skoro wyspa należy do świętego…)
Ludność kilka tysięcy parafian
Język urzędowy francuski
Ustrój Komunizm chrześcijański
Religia chrześcijaństwo
Waluta hostie z kościołów
 

Wyspy Świętego Tomasza i Książęca – dwie małe wysepki między Afryką a Atlantydą. Częste miejsce, do którego wydzwaniało kilka lat temu setki (może nawet tysiące) Polaków korzystających z Telekompromitacji Polskiej w celu uzyskania dużych rachunków telefonicznych. Mieszkają tam tylko dwie osoby – Święty Tomasz i Książęc, którzy są jednocześnie ich właścicielami i władcami (przynajmniej w ich mniemaniu). Tą położoną na północ zarządza Święty Tomasz, a tą na południu – Książęc.

Ustrój

Wedle właścicieli na wyspach panuje kolegialny dyktatoriat oktrojowany, ale Rada Bezpieczeństwa ONZ stwierdziła, że wyspy te są bezproduktywne. Anan Kofan stwierdził, że:

Więcej panowie żrecie, niż wydajecie!

Rada Bezpieczeństwa ONZ jednomyślnie uchwaliła, że wyspy przechodzą pod międzynarodowy nadzór, czyli że Wyspa Świętego Tomasza będzie kontrolowana przez USA, północ Wyspy Książęca będzie kontrolowana przez RPA, a jej południe przez Uzbekistan. Rosja uznała, że nie potrzebuje więcej krajów zależnych, więc nie wzięła udziału w podziale.

Wykorzystanie

Obie wyspy są obecnie wykorzystywane jako poligony jądrowe przez wyżej wymienione państwa.


Crystal Clear app internet.png To jest tylko zalążek artykułu z dziedziny geografii. Jeżeli kiedykolwiek widziałeś to miejsce – rozbuduj go.