Zając

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Praprzodek zająca
Заяц! Ну, погоди!
Wilk o zającu

Zajączwierzę, które ze względu na ośle uszy należy do ssaków. Jest dość powszechnym stworzeniem, ponieważ zdolność do rozmnażania odziedziczył po swoim starszym kuzynie króliku. Głównym bohater pewnej rosyjskiej kreskówki.

Cechy[edytuj]

Zające żywią się marchewką, przez co są tępione jako szkodniki przez farmerów. Jest też jednym z głównych celów polowania i nie za bardzo może liczyć na pomoc innych zwierząt. Jak mawiał staropolski poeta: Wśród serdecznych przyjaciół psy zająca zjadły. Nawet czarownicy voodoo wolą używać do czarów miłosno-erotycznych, króliczych, zamiast zajęczych łapek.

Ustawka[edytuj]

Często FBI i Borowiki znajdują zmasakrowane królicze wioski. Liczne raporty koronera i sekcje zwłok wskazują na jednego sprawcę – zająca. Jednak sprawa ta jest totalnie olewana nawet przez Greenpeace, gdyż nie stanowi to żadnego zagrożenia dla rasy królików z powodu ich epickiej zdolności do reprodukcji. Nawet Królik Bugs po takim incydencie nie wypowie sławetnego: To oznacza wojnę.


Crystal Clear app bug.svg To jest tylko zalążek artykułu o zwierzętach. Jeśli należysz do świata zwierząt – rozbuduj go.