Zasiłek trumienkowy

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
4000 zł piechotą nie chodzi
Dziecko na wózku inwalidzkim o zasiłku

Zasiłek trumienkowy (w nowomowie 4000+, ustawa za życiem) – projekt posłów Prawa i Sprawiedliwości mówiący o przyznawaniu jednorazowego zasiłku w wysokości 4000 zł na niepełnosprawne dzieci (czyli na te, które w 190 państwach na świecie oprócz tego jednego byłyby poddane aborcji).Oprócz tego dziecko ma otrzymać pomoc specjalistyczną (co ciekawe, nawet pani Beata Szydło nie wie, o jaką pomoc chodzi) oraz psychologa.

Jak otrzymać zasiłek?

Ustawa przewiduje następującą instrukcję:

  • na początku musi być zapłodnienie. Najlepiej jak jesteś ofiarą gwałtu i nie zdecydujesz się na wyjazd do Słowacji w celu dokonania aborcji;
  • przetrzymujesz 9 miesięcy biedy materialnej, bo pracodawca na 99% rozwiąże umowę o pracę;
  • rodzisz dziecko. Dobrze jest, gdy wykazuje niepełnosprawność już na samym początku;
  • zgłaszasz się po zasiłek i odbierasz 4000 zł.
  • I voila! Teraz możesz wydać pieniądze na trumnę, bo za 3 miesiące twoja latorośl umrze. Ewentualnie wydaj pieniądze na wycieczkę do Niemiec, nabądź obywatelstwo i korzystaj z wprowadzonego przez wujka Hitlera prawa do mordowania niepełnosprawnych normalnej pomocy socjalnej dla niepełnosprawnych.


20 Tusk.jpg To jest tylko zalążek artykułu z dziedziny ekonomii. Jeśli wiesz, dlaczego Balcerowicz musiał odejść – rozbuduj go.

Society.svg To jest tylko zalążek artykułu z dziedziny polityki. Jeśli dostajesz wypieków na widok obrad Sejmu – rozbuduj go.